Gündem Haberleri

  DEDAŞ İl Müdürü Nurbaki'den saldırı iddiası

  A.A.
  08.02.2011 - 18:50 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır İl Müdürü Nihat Nurbaki, köyden gelen vatandaşların herhangi bir yetkili ile görüşme talebinde bulunmadan, kurum güvenliğinden sorumlu personelleri darbetmek suretiyle kurum kampüs alanında etrafa zarar verdiğini ileri sürdü.

  Nurbaki, yazılı açıklamasında, 75 haneli Uzunbahçe köyünün 60 elektrik abonesi bulunduğunu, 13 Aralık 2010 tarihinde köy muhtarının trafonun yetersiz olduğuna dair dilekçesi üzerine köy mahallinde inceleme yapıldığı ifade edildi.
  Köy muhtarının 4 Şubat'ta İl Müdürlüğünü anlatan Nurbaki, şunları kaydetti:
  “7 Şubat tarihinde saat 13.15 sıralarında köyden gelen vatandaşlar herhangi bir yetkili ile görüşme talebinde bulunmadan, kurum güvenliğinden sorumlu personelleri darbetmek suretiyle kurum kampüs alanında etrafa zarar vererek, kurum idarecilerinin odalarına akın etmiş, kapatılan kapıları zorlayarak hasar meydana getirmişlerdir. Darbedilen özel güvenlik personelleri olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak durumu ağır olan özel güvenlik personelinin kaşı yarılarak 9 dikiş atılmış olup hastane tarafından 5 gün iş göremez raporu verilmiştir. Diğer iki bayan özel güvenlik personelinin çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış ve hastane tarafından rapor verilmiştir. Daha sonra il müdürlüğüne intikal eden Diyarbakır İl Emniyet Müdürünün görevlileri tarafından köylüler ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştür. Durum normale dönmüş ve anılan köye yeniden trafo tesis çalışmamız devam etmektedir.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı