Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deco için dev adım

Beşiktaş Başkanı Demirören, yarın İstanbul’a gelecek Eduardo Delgado ile masaya oturup anlaşma sağlarsa, Portekizli orta saha oyuncusunun transferi için hemen düğmeye basılacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

DECO’nun transferini bitirmeyi kafasına koyan Beşiktaş’ta gözler, Arjantinli yıldız Matias Delgado’nun menajer babası Eduardo’da...

Delgado’nun menajer olan babasının, yarın İstanbul’a geleceği, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimi ile masaya oturarak oğlunun sözleşmesini donduracağı iddia edildi. İspanya’da yapılan görüşmeden Demirören’in sözlerine inanıp güvendiklerini ifade eden Eduardo Delgado’nun, oğlunun sözleşmesini sezon sonuna kadar dondurma kararı alabileceklerini düşündüklerini belirtmesi, 10 numara arayışındaki siyah beyazlı yönetimi, yabancı tercihi ve liste başı Deco konusunda rahatlattı.

Bu hafta bitebilir

Siyah beyazlı kulübün geçmiş yıllarda olduğu gibi adı sanı duyulmamış oyuncu yerine, Quaresma ve Deco tipinde oyuncu almayı düşündüğünü belirten kulübün önde gelen isimleri, Demirören’in dünyanın ayakta alkışlayacağı süper bir transferi gerçekleştireceğini ifade ettiler. Demirören’in yakın arkadaşı, kulübün kongre üyesi Hakan Kalkavan ile Azeri asıllı Türk iş adamı Mubariz Mansimov’un Deco konusunda Chelsea Kulübü ile görüşmelerde yardımcı olduğu, bu oyuncunun menajerinin de bu hafta içinde transferin sonuçlanabileceğini söylediği belirtildi.

Fernando’yu da istemedi

Quaresma ile her konuda anlaşma yapılmasına rağmen teknik direktör Mustafa Denizli bu futbolcuyu istemiyor. Denizli, Deco’nun transfer edilmesi halinde ise orta alanda tüm sorunların çözüleceğini söylüyor. Bu arada önemli menajerler Katar’da oynayan Fernando’yu da Beşiktaş’a tavsiye ettiler, ama Denizli’den olumsuz yanıt alındı.

Delgado’nun sözleşmesinin yarın dondurulmasıyla Deco’nun transferini bitirebilecek olan Beşiktaş, Arjantinli yıldızla anlaşma sağlayamaması ihtimaline karşı da B planını hazırda tutuyor. Yabancı kontenjanında yer açılamama ihtimaline karşı, Mesut Özil ve Nuri Şahin alternatifleri üzerinde duruluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz