« Hürriyet.com.tr
MENÜ

De Villota İspanya'ya döndü

İngiltere'de iki hafta önce test sürüşleri sırasında geçirdiği kazanın ardından Cambridge'deki hastanede tedavi gören İspanyol pilot Maria de Villota, taburcu olarak ülkesine döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Marussia kokpitinde, Duxford'daki düzlük testleri sırasında takım kamyonuna arkadan çarpan de Villota başından ve yüzünden ciddi şekilde yaralanmış, sağ gözünü kaybetmişti.

turkiyef1.com'un haberin göre, Marussia'dan yapılan açıklamada, de Villota'nın İspanya'ya döndüğü ve tedavisinin bundan sonra ülkesinde devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, "Maria son iki hafta içinde tedavisinde kaydedeğer bir ilerleme sağladı. Ülkesinde, daha rahat bir ortam, hepsinden önemlisi ailesinin ve dostlarının desteği, tedavisinin bundan sonraki safhasında kendisine çok daha yardımcı olacaktır" denildi.

Açıklamada, yarış pilotları Timo Glock, Charles Pic ve tüm çalışanlar olarak Marussia F1'in Maria'ya tedavisinin bundan sonraki safhasında acil şifa temennisinde bulunduğu ifade edildi.

Kazanın ardından biri resmi, diğeri bağımsız iki soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturmalar halen devam ederken, Marussia takım içinde başlattığı soruşturmada, kazaya araçtaki bir problemin yol açmadığı sonucuna vardığı açıklamasında bulunmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler