Gündem Haberleri

  DBP'liler gözaltıları protesto etmek için yürüdü

  CİHAN
  06.12.2014 - 17:11 | Son Güncelleme:

  Demokratik Bölgesel Partisi (DBP), son günlerde bölgede yaşanan gözaltıları protesto etmek için Diyarbakır'da yürüyüş düzenledi.

  Bağlar ilçesinde bulunan Koşuyolu Parkı'nda toplanan yüzlerce kişi, polis eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar yürüdü. Yolu trafiğe kapatan ve zaman zaman PKK lehine slogan atan gruba polis herhangi bir müdahalede bulunmadı. Parti otobüsünden yüksek sesle anonslar yapılması açık öğretim sınavlarına giren öğrencileri rahatsız etti. Basın açıklamasının yapıldığı yerde bulunan imam hatip lisesindeki sınav görevlileri, polis yetkililerine şikayette bulundu. Polisler, parti yetkilileri ile görüşüp izinsiz olan programı bitirmelerini istedi; ancak program devam etti.

  PROTESTODAN KARELER  Basın açıklamasını okuyan DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek, son günlerde bölgede yaşanan gözaltılara derhal son verilmesi gerektiğini söyledi. 6-7 Ekim olayları sonrasında parti üyelerinin keyfi bir şekilde gözaltına alındığını ileri süren Şimşek, Diyarbakır başta olmak üzere bölgede bulunan birçok ilde operasyonların hala devam ettiğini kaydetti.

  DBPliler gözaltıları protesto etmek için yürüdü DİYARBAKIR’DA İKİNCİ OPERASYON  Yürüyüşe DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in yanı sıra DBP Diyarbakır İl eş başkanları Hafize İpek ve Ali Şimşek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ve parti üyeleri katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı