Gündem Haberleri

  Dayakçı polislerin 3’ü görevden alındı

  Hürriyet Haber
  11.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da, ateşi yükselen çocuklarını hastaneye yetiştirmek isterken ters yola giren Derya ve İsmet Dinç çiftine polislerin meydan dayağı atması, kentte infiale neden oldu. Olayı televizyon kanallarından izleyen vatandaşlar, Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile gazeteleri telefonla arayıp tepkilerini dile getirdi. 11 polis hakkında idari soruşturma başlatılırken, 3'ü açığa alındı.

  Anlayış yerine sertlik

  Kentin merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda önceki gün meydana gelen olayda, ters yola giren İsmet Dinç, polis tarafından durduruldu. Polislere çocuklarının hasta olduğunu, doktora yetiştirmek için ters yola girdiklerini söyleyen İsmet ve eşi Derya Dinç, anlayış yerine sertlikle karşılaştı. Polisler ile İsmet Dinç arasında yaşanan tartışmaya çevredeki bazı motosikletli ekipler de katıldı.

  Dövüp gözaltına aldılar

  Hastaneye yetişebilmek için otomobiline binerek hareket eden İsmet Dinç, polis motosikletine çarptı. Çıkan tartışmada Dinç çifti, yüzlerce kişinin gözü önünde polisler tarafından önce dövüldü, sonra da gözaltına alındı. Antalya'da İsmet ve Derya Dinç çiftini yüzlerce vatandaşın gözü önünde döven polisler için Emniyet Genel Müdürlüğü'de idari soruşturma başlatıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı