Gündem Haberleri

  Dayak yiyen kadının e-mail şikayeti

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İNTERNET'te web sitesine sahip birkaç milletvekilinden biri olan DSP Amasya Milletvekili Gönül Saray Alpan, kendisine aile içi şiddetten yakınan ya da kaba davranışlar gören kadınlardan e-mail yoluyla çok sayıda mesaj veya yardım isteği geldiğini söyledi.

  Alpan, e-mail yoluyla, ‘Bankamatikten para çekemediği için banka müdürüyle görüşmesini isteyen’ ilginç taleplerin yanısıra, iş ve tayin isteklerinin de iletildiğini söyledi. Kadınlardan da çok sayıda mesaj aldığını anlatan Alpan, bu mesajların genellikle kaba davranış gören veya aile içi şiddete uğrayan kadınlardan geldiğini belirtti. Bu kadınların bazılarının kendisinden yardım istediklerini, ne yapmaları gerektiğini sorduklarını anlatan Alpan, şöyle devam etti:

  ‘‘Onlara bu dönemde TBMM'de görüşülecek olan Medeni Yasa tasarını anlatıyorum. İnanmadığım konularda daha fazla bilgi ve belge istiyorum. Örneğin bir kadın kocası tarafından kurşunlandığını anlatıp, yardım istedi. Bu durumda savcılık raporu gibi bir kanıt arıyorum. Bakan Hasan Gemici'nin Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nde, sivil toplum örgütleriyle çalışan yöneticiler var. Onlara gönderiyorum.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı