Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Davutoğlu'ndan Paris'e hareketi öncesi açıklama

  Hürriyet Haber
  11 Ocak 2015 - 09:37Son Güncelleme : 11 Ocak 2015 - 15:02

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Paris’e hareketinden önce gazetecilere açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "MİT, market saldırısında adı geçen Hayat Boumeddienne ile ilgili Fransa'yı daha önce uyarmıştı" şeklindeki haberlere ilişkin soruya cevap verdi.

  İşte Davutoğlu’nun açıklamasından satır başları:

  Bu saldırıyı Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya çevirmek isteyenlere karşı oradaki mevcudiyetimiz de bir cevap olacaktır.
  Bu saldırıyı istismar ederek Müslümanlara karşı bir kampanya başlatılmasına karşı da orada olarak en güçlü cevabı vermiş olacağız.
  Akşam saatlerinde de Almanya’ya gideceğim. Perşembe günü de Brüksel’e AB ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere gideceğim. Saha sonrasında ise İngiltere ve İsviçre seyahatlerimiz olacak.

  DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLAMASININ TAMAMI

  Davutoğlundan Parise hareketi öncesi açıklama PARİS'TE EL ELE  SORU & CEVAP

  HAYAT BOUMEDDİENE İLE İLGİLİ MİT’İN FRANSA’YI UYARDIĞI İDDİASI DOĞRU MU?


  Türkiye hangi ülke olursa olsun, terör faaliyeti söz konusu ise yakın işbirliği içinde oldu. Fransa istihbaratı ile işbirliği köklü temellere dayanıyor.
  Fransa’dan gelen bilgilerle bizim elimizdeki bilgilerin karşılaştırması süreci devam ediyor. Sadece Fransa değil her ülke ile terör riski söz konusu olduğunda her türlü işbirliğini gösterdik.
  Türkiye, milyonlarca turistin geldiği bir ülke. Önceden bir ihbarın söz konusu olmaması halinde önceden engelleme çok zor oluyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı