Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Davutoğlu'ndan Halep açıklaması

  AA
  28 Temmuz 2012 - 14:56Son Güncelleme : 28 Temmuz 2012 - 14:56

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye ordusunun Halep'i havadan ve karadan bombalaması ile ilgili olarak, “Bir yönetimin kendi şehrini böylesine tahrip etmesi, Suriye'de zulmün nereye vardığının işaretidir” dedi. Davutoğlu, "Bu zulmü, bu bombardımanı durdurmak için ne yapılacaksa elimizden geleni yapacağız" dedi.

  Davutoğlu, Konya'da düzenlenen Uluslararası Hukukçular Birliği Konya Buluşması Toplantısı'na katıldı.

  Toplantının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, Halep'teki çatışmaların çok şiddetlendiğini söyledi.

  Halep'in bombardıman altında olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Bu konuda bugün BM Genel Sekreteri'yle bir görüşme yapmayı planlıyorum” diye konuştu.

  Suriye ekonomisinin kalbi olan Halep'in, tarihi dokusuyla büyük bir medeniyet merkezi haline geldiğini aktaran Davutoğlu, şunları kaydetti:

  “Bir yönetimin kendi şehrini böylesine tahrip etmesi, Suriye'de zulmün nereye vardığının işaretidir. Halep bizim için de çok önemli bir şehir. Hem kapı komşumuz olması itibariyle hem de tarih boyu Antep'le Urfa'yla olan ilişkileri itibariyle... Bu zulmü, bu bombardımanı durdurmak için ne yapılacaksa elimizden geleni yapacağız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı