Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Davutoğlu’ndan Zere’nin babasına af telefonu

  Uğur ERGAN / ANKARA
  05 Kasım 2009 - 00:38Son Güncelleme : 05 Kasım 2009 - 00:38

  DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu Malezya’dan döndükten sonra dün kanser tedavisi gören DHKP-C davasından hükümlü Güler Zere’nin babası Haydar Zere’yi telefonla aradı. Davutoğlu, Güler Zere’nin durumunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşeceğini belirterek, “Durumu Cumhurbaşkanımıza aktaracağım. Son karar onun. İnşallah kısa süre içinde serbest kalır” dedi.

  Umarım serbest kalır

  Dışişleri kaynakları, Davutoğlu’nun tamamen insani nedenlerle Güler Zere’nin babasını aradığını söylediler. Davutoğlu, Haydar Zere ile yaptığı telefon görüşmesinde, Güler Zere’nin sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Konuyu birkaç kez Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le de konuştuğunu ifade eden Davutoğlu, “Aldığım bilgilere göre adli tıp raporu tamamlanmış. Bir insani durum söz konusu. Ben en kısa zaman içinde Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim. Son kararı verecek olan kişi Cumhurbaşkanımızdır. İnşallah en kısa sürede serbest kalır” dedi.
  Haydar Zere de, NTV’ye yaptığı açıklamada, “Davutoğlu aradı. ‘Kızın yarın (bugün) ya da öbür gün (yarın) serbest bırakılacak’ dedi” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı