Davutoğlu’ndan kritik ‘Ermenek’ açıklaması

Hurriyet.com.tr/EKONOMİ
02 Aralık 2014 - 12:51Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 12:51

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ermenek faciasında yaşamını yitiren madenci yakınları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Davutoğlu, Soma faciasında yaşamını yitiren madenci ailelerine tanınan hakların Ermenekli ailelere de tanınacağını açıkladı.

6 AYLIK MAAŞLARI ÖDENECEK
Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konu ile ilgili yaptığı açıklamada “ Yine güzel haberi de acılı haberler aldığımız Ermenek’te… Soma’da kazada kaybettiğimiz vatandaşlarımız için yapılan bütün uygulamalar, Ermenekte’ki kardeşlerimiz için sağlanacaktır. Vefat edenlere vefat aylığı, vefat edenlerin SGK borçları silinecek. Anne babaya muhtaçlık şartına bakmaksızın ek vefat aylığı bağlanacak. En az bir kişi istihdam edilecek. 6 aylık net gelir karşılığı ödenecek. Diğer maden ocaklarında çalışanlara da 6 aylık maaşları ödenecek. Tekrar hayatını kaybeden madencilerimize allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Karaman Ermenek’te Has Şekerler’e ait maden ocağında yaşanan faciada 18 madenci günlerce kurtarılmayı bekledi. 12 madencinin cansız bedenine ulaşılırken kalan 6 madenciyi kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı