Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Davutoğlu Elazığ'da konuştu

  Ferit ASLAN- Mehmet TÜRK- Şahismail GEZİCİ/ ELAZIĞ, (DHA)
  14.12.2014 - 15:12 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Elazığ İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Davutoğlu, "Geçen sene MİT TIR’larına operasyon yapıldığında Kılıçdaroğlu sessizdi. Ama bakıyorsunuz şimdi, paralelci yapıların diliyle, MİT’e saldırıyor. Bakıyorsunuz aynı dille hükümetimizi tahrip etmeye çalışıyor. Aynı dille demokrasimizi tahrip etmeye çalışıyor. Gün imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, demokrasi yanında yer aldığında mükafatını da görecek" dedi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün gece geldiği Elazığ’da bu sabah Ramada Oteli’nin açılışını gerçekleştirdi. Otel sahibine bol kazançlar dileyen Davutoğlu, sıkı güvenlik önlemleri altında AK Parti 5’inci Elazığ İl Kongresi’nin yapıldığı Yakup Kılıç Spor Salonu’na geçti. ’Elazığ seninle gurur duyuyor’ sloganıyla karşılanan Başbakan Davutoğlu, hükümetlerinin Elazığ’a yaptığı hizmetleri anlattı.

  TBMM’deki bütçe görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine Suriyeli kızın fotoğrafını gösterdiğini hatırlatan Davutoğlu, "Meclis’te bütçe görüşmelerinde Suriyeli bir kızın resmini gösteriyor bana. Şimdi Elazığ’dan sesleniyorum; Ey Kılıçdaroğlu, Belek Gazi’nin diyarından sesleniyorum sana. Eğer o Suriyeli kızı gerçekten sahipleniyorsan çık ve ’Beşar Esad katil’ de. Çık ve ’Beşar Esad’a zalim’ de. O Suriyeli kızı katleden ’Beşar Esad’a zalim’ de. Diyemez. Korkar. Diyemez. Niye biliyor musunuz? CHP aynen Beşar Esad’ın zihniyetine sahiptir. O Arap Baas’ıdır. CHP de Türk Baas’ıdır. Baasçı, darbeci, ihtilalci bir zihniyettir Cumhuriyet Halk Partisi" diye konuştu.

  ’KILIÇDAROĞLU CHP MİRASINA REDDİ MİRAS EYLESİN’

  Başbakan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunarak, şöyle konuştu:

  "Meclis görüşmelerinde Baas ideolojisini savunan Mısır’da darbecileri savunan Kılıçdaroğlu’na ve CHP’lilere döndüm. ’Siz de darbecisiniz, sizinle de meselemiz var’ dedim. Alındılar. Ayağa kalktılar. Sanki onların ayağa kalkmasından biz geri adım atacakmışız gibi. Elazığ’da çağrıda bulunuyorum bir kez daha. Eğer darbeci değilseniz ey Kılıçdaroğlu, darbeci değilseniz çıkın ’27 Mayıs yanlıştı’ deyin. ’27 Mayıs darbesine karşıyız’ deyin. Başbakanımız Adnan Menderes’in katledildiği 27 Mayıs’a açık tavır sergileyin. Sergileyemezler. ’12 Mart yanlıştı’ deyin. Diyemezler. ’28 Şubat yanlıştı’ deyin. Diyemez. Bir daha hiçbir güç bu milletin evlatlarına, bu milletin kızlarına hakaret edemeyecek. Tahkir edemeyecek. Ötekileştiremeyecek. Kimse inançları, düşünceleri, mezhebi, kökeni dolayısıyla bu ülkede bir daha hakarete uğrayamayacak. Bu bizim Ak Parti olarak taahhütümüzdür. Şimdi Kılıçdaroğlu çıksın bütün bu CHP mirasına redd-i miras eylesin. 27 Nisan muhtırasına destek veren CHP’li o dönemin genel başkanı ve CHP yöneticileri de çıksınlar bu destekleri dolayısıyla özür beyan etsinler. Biz buradayız. Siz demokrasinin yanında mısınız vesayetçilerin yanında mısınız?"

  ’HERKES YAPTIKLARININ HESABINI GÖRECEK’

  Başbakan Davutoğlu, AK Parti’nin demokrasiye sahip çıkmasının mükafatını gördüğünü de belirterek, "Postmodern darbelerle paralelci çetenin yaptığı müdahaleler üzerinden gelecek vesayetlere de sessiz kaldılar. Geçen sene MİT TIR’larına operasyon yapıldığında Kılıçdaroğlu sessizdi. Ama bakıyorsunuz şimdi, paralelci yapıların diliyle, MİT’e saldırıyor. Bakıyorsunuz aynı dille T.C. Devletini hükümetimizi tahrip etmeye çalışıyor. Aynı dille demokrasimizi tahrip etmeye çalışıyor. Gün imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, demokrasi yanında yer aldığında mükafatını da görecek. İşte AK Parti Türkiye’nin her yerinde yükselen gücüyle demokrasiye sahip çıkmanın mükafatını görüyor" dedi.

  ’BİR DAHA HİÇBİR TERÖRİST TÜRKİYE’NİN ŞEHİRLERİNİ BU HALE GETİREMEYECEK’

  Konuşmasında 6-7 Ekim olaylarını hatırlatarak HDP’yi de eleştiren Davutoğlu, "Nasıl CHP Türk Baası’ysa, 6-7 Ekim olaylarında da HDP Kürt Baası olarak bütün Doğu’da, Güneydoğu’da kendileri dışında düşünen herkese baskı uygulamaya kalktılar. Yasin Börü’yü, o olaylarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızı unutmadık. Bir daha hiçbir vandal, hiçbir eşkıya, hiçbir terörist Türkiye’nin şehirlerini bu hale getiremeyecek. Kamu düzeni de dahil olmak üzere her türlü tedbiri devletimiz alıyor" dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı