Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Davis'e 3 maç men cezası

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde (TB2L) mücadele etmeye hazırlanan Başakşehir takımının oyuncularından Halil Kurtuza'da doping tespit edildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Başakşehir Spor Kulübü'nün sporcusu Halil Kurtuza'da 2010 Yılı WADA Yasaklı Maddeler Listesi'nde bulunan bir madde tespit edildiği ifade edildi.

Antalya'da 24 Nisan Cumartesi günü Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) Final Grubu'nda yapılan İstanbulspor-Başakşehir maçı sonrası Halil Kurtuza'nın alınan doping örneğinde, “yasaklı madde” tespit edildiği vurgulanırken, TBF Disiplin Kurulu tarafından hakkındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp, nihai karar verilinceye kadar bu oyuncunun idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklandığı açıklandı.

BANVİTLİ DAVIS'E 3 MAÇ CEZA

Beko Basketbol Ligi play-off serisinde 12 Mayıs Çarşamba günü yapılan Fenerbahçe Ülker-Banvit maçında diskalifiye olan Banvitli sporcu Charles Edward Davis'e 3 maç ceza geldi. Oyuncunun yapmış olduğu hücum faul sonrasında müsabakanın başhakemine aşırı itirazda bulunması nedeniyle teknik faul alması, akabinde yine müsabakanın başhakemine yönelik uygunsuz davranışta bulunması (üzerine yürümesi) neticesinde diskalifiye edilmesi nedenleriyle TBF Disiplin Kurulu'na sevk edildiği belirtilirken, Davis'e 3 maç müsabakalardan men ve 6 bin TL para cezası verildiği aktarıldı.

TRABZONSPORLU İLKER'E 5 MAÇ CEZA

Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Trabzonspor'da İlker Türel, TB2L Final Grubu'nun ikinci etap bölümünde Hacettepe Üniversitesi ile yapılan maçta rakip sporcuya yönelik hareketleri nedeniyle 5 maç ceza aldı.

İlker Türel'e, rakip sporcuya vurması ve sonrasında diskalifiye edilmesi nedeniyle 5 maç müsabakalardan men, ayrıca da 5 bin TL para cezası uygulandığı belirtildi. TB2L Final Grubu ikinci etap bölümündeki Olin Gençlik-Hacettepe Üniversitesi karşılamasında ise Olin Gençlik taraftarlarının uygunsuz küfürlü tezahüratlarda bulunmaları ile kulüp yetkilisi Uğur Özden'in, TBF ve güvenlik personeline yönelik uygunsuz sözler söylemesi nedenleriyle, Olin Gençlik Kulübü'nün 3 bin TL, Olin Gençlik Kulübü Reklam ve Taraftar Sorumlusu Uğur Özden'e ise 20 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 1000 TL para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Diğer yandan, taraftarlarının taşkınlıkları nedeniyle Pınar Karşıyaka'ya 6 bin TL, Trabzonspor'a ise 5 bin TL para cezaları verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler