« Hürriyet.com.tr
MENÜ

David Villa'dan Arda Turan yorumu

Arka arkaya yaptığı önemli röportajlar ile gündem yaratan Yasemin Akduman Pelosi, FIFA’nın düzenlemiş olduğu gecede, 2010 yılının en iyi 11’inde yer alan Barcelonalı futbolcu David Villa ile bir araya geldi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İşte David Villa ile yapılan röportajın detayları…

FIFA’nın gecesinde ‘Rüya Takım’da yer aldın. Neler düşünüyorsun?

Bütün İspanya'daki arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu sene kariyerimdeki en güzel yılımı geçirdim. İspanya Milli Takımı’yla şampiyon olduk. Dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona’ya transfer oldum. FIFA’nın rüya takımında yer aldım.

Valencia’dan, Barcelona'ya 40 milyon euro gibi dudak uçuklatan bir paraya gelmiştin. Barcelona takımına alışabildin mi?

Beni iyi araştırmışsın. Benim uzun zamandan beri en büyük hayalimdi Barcelona’da oynamak. Bu hayalim gerçekleştiği için kendimi mutlu hissediyorum. Takım arkadaşlarımla da çok iyi anlaşıyorum.

2010 Dünya Kupası’nda 8 Barcelonalı futbolcu kadrodaydı. Senin için daha mı kolay oldu İspanya Milli Takımı’nda oynamak?

Evet 8 Barcelonalı futbolcuyduk. Daha önceden de birbirimizi tanıyorduk. Ama şimdi her gün beraber antrenman yapınca birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Sahada ne yapacağımızı daha iyi biliyoruz.

Barcelona ve İspanya Milli Takımı’nda devamlı 7 numarayı giyiyorsun. Bir anlamı var mı?

7 Numara benim uğurlu rakamım. Bana şans getirdiğine inanıyorum.

David. Senin küpelere çok düşkün olduğunu duydum. Hatta koleksiyon yapıyormuşsun. Doğru mu?

Evet küpe takmayı seviyorum. Koleksiyon kadar değil de bir kaç çiftim var. Kıyafetime göre takıyorum.

Barcelona’da çok yıldız oyuncu var. Bu takımda problem yapmıyor mu? Yıldız oyuncular genellikle kaprisli olur.

Evet genellikle haklısın. Ama bizim takımda öyle bir problem olmuyor. Kapris yapmayız. Biz takım oyuncusuz. Hepimiz bunun bilincindeyiz.

Valencia takımında 5 sene oynadın. Şimdi Valencia’da Türk oyuncu Mehmet Topal oynuyor. Ne düşünüyorsun?

Evet ben Barcelona’ya transfer olduğumda Mehmet, Valencia’ya geldi. Hatta La Liga’da benim ilk profesyonel olduğum takıma Sporting Gijon’a karşı ilk gölünü attı. Mehmet çok hızlı bir oyuncu. Oyun stilini beğeniyorum. Son zamanlarda milli takıma alınmadığını duydum. Oldukça şaşırdım.

Dünya Kupası eleme maçlarında Türkiye ile ayni gruptaydınız. Türk Milli Takımı’nda beğendiğin futbolcular var mı?

2010 Dünya Kupası’nda Türkiye’nin katılmaması kötü oldu. Türk Milli Takımı bence son zamanlarda, 2008 Avrupa Şampiyonası’ndaki gibi iyi oynamıyor. Performansında düşüklük var. Hiddink’in Milli Takımın başına getirildiğini biliyorum. Nihat’ı beğeniyorum. Nihat’ı La Liga’dan tanıyorum. Galatasaraylı santrafor adını unuttum. Yardımcı olursan hatırlayacağım.

Arda mı yoksa?

Evet. Arda’yı da beğeniyorum. Kaleciniz de fena değil. Bir de bir şey söylemek istiyorum. Türk Hava Yolları bizim sponsorumuz olduğu için, maçlara Türk Hava Yolları’yla uçuyoruz. Türk yemekleri çok hoşuma gidiyor.

(hurriyet.com.tr'nin ÖZEL haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz...)


Bunları da Beğenebilirsiniz