« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Davet aldım ama katılmayacağım"

Milli atletler Nevin Yanıt ve Burcu Ayhan'ın antrenörü Cüneyt Yüksel, yarın yapılacak Londra-2012 Değerlendirme Toplantısı'yla ilgili, “Spor Genel Müdürlüğü'nden toplantıya katılmam için bugün bir davet aldım, ancak katılmayacağım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra-2012'de bayanlar 100 metre engellide beşinci olan Avrupa şampiyonu milli atlet Nevin Yanıt ile yüksek atlamada finalde yarışan Burcu Ayhan'ın antrenörü Cüneyt Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarın Spor Genel Müdürlüğü'nün organizatörlüğünde, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılımıyla gerçekleştirilecek Londra-2012 Değerlendirme Toplantısına, iki sporcunun davet edildiğini, kendi isminin ise davetli antrenörler arasında yer almadığını hatırlattı.

İsminin listede yer almama nedenini bilmediğini, “unutkanlık” olabileceğini belirten Yüksel, “Açıkçası net olarak ne olduğunu bilmiyorum. Bugün Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, özel kalemiyle yarınki toplantıya katılmam için haber gönderdi” dedi.

Mersin'de yaşadığını hatırlatan antrenör Yüksel, davet kendisine bugün geldiği için katılmasının mümkün olmadığını, kendine göre işleri olduğunu söyledi.
Cüneyt Yüksel, toplantının davetli listesini Atletizm Federasyonu'nun hazırlamadığını, federasyonun bu tür bir yanlışlık içine girmeyeceğini belirterek, “Sporcularımın toplantıya katılması için dün federasyondan beni aradılar. Ben de kızlarıma ilettim. Burcu, evlilik hazırlıkları yapıyor, çeyizini hazırlıyor. Nevin ise tatilde. Net değil, ancak katılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz