Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Davenport'un 40. zaferi

ABD'li Lindsay Davenport, Amelia Island Tenis Turnıuvası tek bayanlar finalinde, Fransız raket Amelie Mauresmo'yu 6-4'lük setlerle 2-0 yendi ve kariyerinin 40. tekler zaferini kazanarak kupaya uzandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD'nin Florida Eyaleti'nde sona eren turnuvada, geçen yıl da final oynayan Davenport, 1 saat 18 dakika süren mücadeleden galip ayrıldı ve kupanın sahibi oldu. Turnuvanın 4 numaralı seri başı olan ABD'li raket, iyi bir performans sergilediği maçın ardından, "Çok mutluyum bunu beklemiyordum" dedi.

Sezonun ilk "Grand Slam" tenis turnuvası olan Avustralya Açık'tan sakatlığı nedeniyle çekilmek zorunda kalan Fransız raket  Amelie Mauresmo ise yarı finalde, dünya klasmanının zirvesindeki Belçikalı raket Justine Henin-Hardenne'yi elemesine karşın finalde Davenport'a gücü yetmedi.

Şimdi sezonun ikinci "Grand Slam" turnuvası Fransa açık'ta başarı yakalamayı hedefleyen Davenport, "Hala toplara diğer tenisçiler kadar iyi vuramadığımın ve korttaki hareketlerimin pek çok Avrupalı meslektaşlarım kadar iyi olmadığının farkındayım. Gelecek hafta Charleston'da bir hazırlığım olacak. Paris'e gitmeden önce katılacağım bir kaç turnuvada hazır hale geleceğim" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz