Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Davayı açan Recep Özcan konuştu

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun dernek üyeliklerinin askıya alınmasına yol açan sarı - lacivertli kulübün kongre üyesi Recep Özcan, NTV Spor Radyo'ya açıklamalarda bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

"Fenerbahçe’yi küçük düşürmek kimsenin hakkı değildir. Tüzükte yer alan maddeye göre kötü itibar sahibi kişiler başkanlık ve yöneticilik yapamaz. Bugünden itibaren o iki arkadaş ve Aziz Yıldırım’ın görevleri bitmiştir. Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu tekrar yönetici seçilemezler. Tüzüğümüze aykırıdır. Fenerbahçe, 45 gün içinde olağanüstü kongre yapmalı ve seçime gitmelidir. Bu arkadaşların bugünden itibaren imza yetkileri yoktur. Mahkeme, “Bu isimlerin Fenerbahçe’yi yönetmesi zararlıdır” demiştir ve görevden uzaklaştırmıştır. Fenerbahçe’de naylon üyeler var. 17 yaşında üye olamaz. Tespit ettirdim. Belgelerle. Fenerbahçe’de maaş alan kongre üyeleri var. Tüzüğe aykırı bu. Mali kongrede bunları açıklayacaktım. Ben kongreye katılmayayım diye benim hakkımda tedbir kararı aldılar" dedi. 

RECEP ÖZCAN KİMDİR?

5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ile Şekip Mosturoğlu'nun geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Birçok kişi davayı açan Recep Özcan'ın kim olduğunu merak ediyor.

- Asıl mesleği avukatlık...

- Tansu Çiller döneminde Başbakan Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

- Ali Şen’in Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı döneminde Yönetim Kurulu üyesiydi. - Haluk Ulusoy Federasyonu'nda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkan Vekiliği görevinde bulundu.

- 22 Temmuz seçimlerinde Genç Parti’den Sinop milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi.

- Fenerbahçe Spor Kulübünün 5935 sicil numaralı Genel Kurul ve Yüksek Divan Kurulu üyesidir.

- Recep Özcan, geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe Kulübü üyeliğinden ihraç edildi...


Bunları da Beğenebilirsiniz