« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Davala bombaladı

Ümit Davala, Polat’a "Beyanatlarınız, Adnan Sezgin’in kasıtlı bilgilerinden mi ya da Florya’da yeterli mesai harcayamadığınızdan mı kaynaklandı?" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Futbol Takımı’nın eski antrenörü Ümit Davala, görevden alınmasıyla ilgili G.Saray Başkanı Adnan Polat’ın açıklamalarının kendisini üzdüğünü belirtirken, sert sözlerle yanıt verdi. "G.Saray’a farklı bir heyecanla geldim ama görevime son verildi. Karara saygılıyım, ancak hala anlamış değilim. Bu sadece ben değil, birçok futbolcuya yapılmış bir olay. Geçen senelere baktığınız zaman apaçık ortada" ifadesini kullanan Davala şöyle devam etti: "Başarılı bir mesleki kariyerin ardından, Michael Skibbe’nin de karşı çıkmasına rağmen, yönetim kurulunun, G.Saray Kulübü’nün saygınlığına yakışmayan ve hiç de etik olmayan bir şekilde görevime son vermesini asla hak etmedim. Teknik direktör yardımcısı olarak benim verimli olup olmadığımı belirleyecek olan teknik direktörümüzdür. Skibbe, görevden alınmam için yönetime rapor sunmamış, asla böyle bir isteği olmamış, tam aksine, görüştüğü Adnan Sezgin ve yönetime, benimle çok uyumlu ve verimli bir şekilde çalıştığını, görevden alınmamı asla istemediğini açıkça ifade etmiştir."

Polat’a sorular

Davala, Başkan Polat’a da şu soruları yöneltti: "Hakkımda yaptığınız beyanatlar, Adnan Sezgin tarafından size kasıtlı olarak aktarılan gerçek dışı bilgilerden mi, ya da sizin Metin Oktay Tesisleri’ne yeterli mesai harcayamadığınızdan dolayı edindiğiniz bilgilerden mi kaynaklanmaktadır? Takımın başarısı için birçok kez sabahlara kadar süren toplantılar nedeniyle tesislerde yattığımdan haberiniz var mıydı acaba? Bundan sonra açıkladığım hususları dikkate alarak, doğruları tespit edip, G.Saray’ın başarısı için en doğru kararları alacağınızı umuyorum. Madem ki Şampiyonlar Ligi hedeflendi, Milan Baros’u niye Şampiyonlar Ligi maçlarından önce almadınız, sonradan aldınız."

Skibbe devam etmeli

Davala, "Florya’daki gerçek sorun Adnan Sezgin midir?" sorusuna "Sayın Polat’a, eğer böyle açıklamalar yapıldıysa, Sezgin tarafından yapılması gerekiyor", "Skibbe’yi yollamak için mi bu kararı aldılar?" sorusuna ise "Sayın Skibbe’nin yardımcılarını görevden almakla ne demek istediklerinin herkes farkına varmıştır" yanıtı verdi.

Kendisinin isteğinin Skibbe’nin göreve devam etmesi yönünde olduğunu belirten Davala, "Genç yaşına rağmen üst düzey bir teknik adam. Skibbe’nin tecrübesi var ve bunu G.Saray’da kullanacaktır. Çok yıprandı, ama sakatlıklar nedeniyle problemler de yaşandı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz