Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Davada her şey sehven

  Hürriyet Haber
  29.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.01.2011 - 23:55

  Birinci Ergenekon davasının İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 173’üncü duruşmasında sanıkların talepleri dinlendi.

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, İP’de ele geçirilen 1078 belge, kaset ve CD’yi kabul ettiğini ancak arama tutanağında olmayan 4 CD’den kendilerinin sorumlu tutulamayacağını belirterek, şunları söyledi: “Delil poşetlerine dışarıdan atılan 4 tane CD var. Neymiş bunlar? Çiğli’deki NATO üssüne saldırılacakmış, Yargıtay vurulacakmış. Burada tutanakla tespit ettiniz, üzerlerinde imza yok. Arama tutanaklarında da bulunmuyor bu 4 CD. Şunu da ispatladık. Bu yoğun diskler Savcı Mehmet Ali Pekgüzel’in el yazısıyla delil torbasına konulmuştur. 1,5 ay sonra Nusret Senem ‘Bu yazının sahibini araştırın’ deyince, ertesi gün savcı Mehmet Ali Pekgüzel yüzü kıpkırmızı halde, ‘Delil torbasına sehven konulmuş’ dedi. Bu davada her şey sehven. Mehmet Ali Pekgüzel hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep ediyoruz.” Perinçek, konuşmasında “Tutuklanmamız emrini Tayyip Erdoğan verdi” deyince Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, “Dava dışında beyanda bulunmayın” diye uyarıda bulundu. Perinçek’in, “Tayyip Erdoğan ile Yüce Divan’da yargılanınca söylersiniz bunları” demesi üzerine duruşmayı izlemeye gelen İşçi Partililer Perinçek’i alkışladı. Özese bunun üzerine izleyicileri de uyardı.

  Yıldırım küfretti

  Perinçek, davanın tutuklu sanığı Osman Yıldırım’ın hüküm giydiği suçları da sıraladı. “Öz yeğenini erkeklere pazarlamak” suçunu saydığı sırada Osman Yıldırım, Perinçek’e küfretti. İkinci küfür etme girişimi üzerine Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese’nin uyarısı üzerine Yıldırım duruşma salonundan çıkarıldı. Tutuklu sanık Erkut Ersoy ise “2,5 senedir söylediklerimizi dikkate almıyorsunuz. Gerekirse yalan makinesi getirin, beni yalan makinesine koyun” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı