GeriFutbol Daum'un yerinde olsam sözleşmemi yaırtıp atardım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daum'un yerinde olsam sözleşmemi yaırtıp atardım

Daum'un yerinde olsam sözleşmemi yaırtıp atardım
refid:15063808 ilişkili resim dosyası

Türk futbolunun en neşeli, en eğlenceli, en bilgili, en futbol aşığı hocalarından biridir Yılmaz Vural.

Yer ve zaman farkı gözetmeksizin Türk antrenörlerinin haklarını savunan, kendisinin Fenerbahçe'ye ve Milli Takıma layık olduğunu her dakika, her saniye 'haykıran' Vural, yabancı antrenörlere verilen değeri yine eleştirdi.

 

Christoph Daum ile Fenerbahçe arasında yaşanan gelişmeler ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuşan Yılmaz Vural, Türk teknik adamlar ile yabancılar arasında yaratılan farkı çok sert eleştirdi.

 

İşte Yılmaz Vural'ın açıklamaları:

 

"Türkiye bir çiftlik. Vergi yok, para çok. Ben bu yıl 400 bin TL'ye çalıştım, Daum ise 4 milyon Euro. Eğitimse gelin bakın, Kariyerse gelin bakın. Yabancı hocalara bu derece tolerans tanıyan bir ülke hiç de iyi yapmıyor. Fatih Terim 200 -250 bin TL maaş aldı diye olay yarattılar. Biz Türk antrenörler hiçbir zaman kulüplerimize sorun çıkarmadık. O kulüple işimizin bitince sözleşmemizi yırtıp attık ve mahkemelik olmadık.

 

Benim anlamadığım olay, Türk insanı bu olaya nasıl katlanıyor? Hiç duyguları incinmiyor mu? Ne olacak şimdi? Gitsin Daum, iki gün sonra onun yerine yine yabancı hoca getirecekler. Bu dışa bağlı bakış açısı çok ama çok yanlış. Eğer Türk antrenörler yetersiz görülüyorsa yeterli hale getirsinler, ona göre eğitim versinler. Beni bugüne kadar hep yanlış anladılar. Ben Daum'u eleştirmedim, ben yabancı antrenörleri eleştirdim. Futbol 9 bilinmeyenli denklem gibidir. Bilgin, tecrüben varsa çözersin."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle