« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum'dan psikolojik harekat

Beşiktaş yenilgisinin ardından morallerin bozulduğu Fenerbahçe'de, teknik direktör Christoph Daum, motivasyon sağlamak için futbolcularla özel görüşmelere başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Can Bartu Tesisleri'nde bu sabah yapılan kondisyon antrenmanını yardımcısı Roland Koch yönetirken, Daum tesislerde takım kaptan Alex ve Roberto Carlos ile bire bir görüşme yaptı.

Turkcell Süper Lig'in ilk 8 haftasında ortaya koyduğu istikrarlı performansın ardından, Galatasaray derbisi hariç düşüş yaşayan sarı-lacivertli ekibi, ligin kalan haftaları için motive etmeye çalışan Christoph Daum, oluşan olumsuz atmosferi fikir alışverişleriyle yok etmeyi amaçlıyor.

Tesislerdeki odasında futbolcularla bir araya gelen Daum, önce kaptan Alex ile görüştü. Brezilyalı futbolcu, Alman teknik adam ile yaptığı görüşme nedeniyle antrenmana geç katılarak, tek başına çalışmalar yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü, kaptanın ardından bu kez sarı-lacivertli ekipten devre arasında ayrılma isteği olan Brezilyalı yıldız Roberto Carlos ile konuştu.

Alman çalıştırıcının takımdaki diğer futbolcularla da görüşmeler yapacağı bildirildi.

Bu arada, sabah antrenmana katılmayan futbolculardan Uğur'un gripal enfeksiyon geçirdiği, Dos Santos'un ise arka adalesinde çekme olduğu ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz