GeriSpor Daum'dan Önder'e ince ayar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daum'dan Önder'e ince ayar

Daum'dan Önder'e ince ayar
refid:13600897 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, cezası affedilen ve takımla birlikte çalışmalara başlayan Önder Turacı'nın verilen bu şansı iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

FB TV'de “Teknik Analiz” programında açıklamalar yapan Daum, yönetimin kararıyla bir süredir takımdan ayrı çalışan Önder'in yine yönetimin kararıyla takımla çalışmalara başladığını belirterek, “Yönetimimiz Önder Turacı'ya verdiği ceza ile tüm futbol takımına ve kamuoyuna bir mesaj vermek istemiştir” dedi.

Önder'in, sezonun ilk yarısında iyi bir performans sergilediğini kaydeden Alman teknik adam, “Önder, yönetimin kararı sonrası takımdan ayrı olarak aksatmadan çalışmalarını sürdürdü ve kendini hep hazır tuttu. Şimdi ise top yine Önder'de. Önder'in, Fenerbahçe futbol takımında olmayı hak ettiğini göstermesi ve verilen bu sansı iyi değerlendirmesi lazım” diye konuştu.

“EKSİKLERİMİZDEN DOLAYI ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ”

Sivasspor maçında 4 futbolcunun sarı kart cezası nedeniyle oynayamayacağını hatırlatan Daum, “Eğer Sivasspor 4 futbolcumuzun eksik olmasını avantaj olarak görüp bizi küçümserse, bu bizim için önemli bir avantaj olur. Sonuçta 11 kişi çıkacağız. Eksiklerimizden dolayı şikayetçi değiliz” dedi.

Alman çalıştırıcı, Sivasspor maçında olumsuz hava şartlarının olacağını da dile getirerek, şöyle devam etti: “Hava şartları her zaman iki takım için geçerlidir. İstanbul da soğuk. Havalar eksi 8 gibi olduğu zaman, denize kıyısı olmayan illere göre çok daha fazla soğuk hissediliyor. Hava Sivas'da da soğuk olacak ama bizi fazla etkilemeyecektir. Sivasspor'un sahasında yerden ısıtma uygulandığı için zeminde de bir problem olacağını sanmıyorum.”

“İKİNCİ YARIDA DAHA FAZLA PUAN KAZANMAK İSTİYORUZ”

Christoph Daum, sezonun ikinci yarısında ilk yarıya göre her konuda daha önde bir Fenerbahçe görmek istediğini söyledi.

Ligin ikinci yarısında daha fazla puan kazanmak, daha az ceza yemek istediklerini vurgulayan Daum, “Maçlarda sahaya daha iyi bir futbol yansıtmak ve tabii ki sonunda şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

Kart cezalarını gereksiz yere aldıklarını anlatan Alman teknik adam, “Çok ceza aldık. Bu cezaları gereksiz yere aldığımızı söylemeliyiz. Bu konuda hakemlerden hiç şikayetçi değilim. Aldığımız ceza sayısını düşürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“FORVETTE ALTERNATİFLER ÇOĞALDI”

Daum, yeni transfer edilen Gökhan Ünal ile birlikte forvet hattında alternatiflerinin çoğaldığını ifade etti.

“Gökhan Ünal ile birlikte Güiza, Semih, Deivid ve Alex'ten oluşan forvet hattımız bize çeşitli alternatifler ortaya koyma fırsatı sunuyor” diyen Alman çalıştırıcı, “Ama ben 'tek forvet, çift forvet ya da üç forvet oynarız' gibi kalıplara karşıyım. Bazen çift, bazen üç forvetle de oynamayı isteyebiliriz. Bu, çoğu zaman oyun içinde şekillenmeli ve uygulanabilmelidir. Kadromuz bu tür alternatifleri uygulayabilecek özelliklere sahiptir” şeklinde konuştu.

Çok sakatlık yaşayan Deivid'in bu sezon takıma çok fazla fayda sağlayamadığını kaydeden Daum, Güiza'nın topuğundaki ağrılarının da uzun zamandır olduğunu, bu sakatlığın da bir iki günde geçecek bir sakatlık olmadığını belirtti.

Daum, oyunculara yapılan laktak testinin antrenman seviyesini belirlemek için çok önemli olduğunu, antrenman seviyesini doğru uygulamak için bu testi yaptıklarını sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER

  

  

  

Yorumları Göster
Yorumları Gizle