« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum'dan kehanet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Alman teknik adam, ‘‘2010'da Alman Milli Takımı'nın başında belki bir Türk olacak’’ dedi

Almanya'da yayınlanan spor dergisi Kicker'de, gelecek 10 yılda futbolun durumunu değerlendiren Christoph Daum, ‘‘2010'da Alman Milli Takımı'nın başında sizce kim olacak’’ sorusunu, ‘‘Belki Mehmet Türkmen’’ diye yanıtladı.

SPOR dergisi Kicker'de mini söyleşisi yayınlanan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Christoph Daum futbolun geleceğini değerlendirdi. Daum, ‘‘2010 yılında futbol nasıl olacak’’ sorusunu ‘‘Kulüpler ek gelir kaynakları yaratacak. Bunların başında şifreyi kanallar ve spor toto gelirleri olacak. Bazı kulüpler şirketleşecek bazıları da borsaya girecek. Ancak amaç seyirciyi memnun etmek olarak kalacak’’ sözleriyle cevapladı.

İnternet sayesinde bazı değişikliklerin olabileceğine işaret eden Alman teknik adam, ‘‘Taraftarlar takımları ile her türlü bilgiyi internet sayfalarından alacaklar’’ dedi.

TAKTİK BİLGİ EKSİK

Kulüp yöneticilerinin mantıklı hareket ederek takımlarının reklam şirketi haline gelmesini engelleyeceği düşüncesinde olduğunu vurgulayan Christoph Daum, Alman futbolu ile ilgili şu görüşlere yer verdi: ‘‘Bence genç futbol neslinin en büyük eksiği taktik bilgisinin yetersizliği. Ancak her şeye rağmen Alman Milli Takımı önemini koruyacak. Ticaret ile spor arasından güzel bir uyum kurulmalı.’’

Daum, söyleşiyi yapan Oliver Bitter'in ‘‘2010 yılında Alman Milli Takımı'nın başında sizce kim olacak’’ şeklindeki son sorusunu, ‘‘Belki Mehmet Türkmen’’ diye cevapladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz