« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum'dan ilginç idman

Almanya 1. Futbol Ligi'inde hafta sonu Köln karşısında önemli bir maça çıkacak olan Eintracht Frankfurt'un Teknik Direktörü Christoph Daum, takımın sahada yapacağı antrenmanı iptal edip futbolcuları go kart pistine götürdü.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

Antrenmanlarda zaman zaman değişik antrenman metotlarıyla dikkat çeken Daum, başına geçtiği Eintracht Frankfurt'un üç beraberlik iki mağlubiyet alarak düşme potasına girmesi üzerine bu kez futbolcuları go kart pistinde küçük otomobileri sürdürdü. Bir gün önce antrenmanlarda kullanılan ağı plates toplarıyla yapan futbolcular bu kez pistte kendi aralarında go kart otolarıyla yarışlar yaptıları.

KAFALARI RAHATLASIN İSTEDİM

Son maçta Mainz karşısında 3-0'lık yenilgi sonrası taraftarların saldırısına uğrayan Eintracht Frankfurt'un ilk antrenmanını iptal ederek takımı Lüksembourg yakınlarındaki Bitburg Sport Hotel'de kampa alan Daum, "Futbolcularımın kafasını rahatlatmak için bu yola başvurduk. Frankfurt'ta bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Daha öncede Köln ve Fenerbahçe'de çalışırken futbolcularımı bu Go Kart yarış pistine götürmüştüm" dedi.

MEDYA MENSUPLARINI İSE ATLATAMADI

Saldırgan taraftarların tekrar olay çıkartmak için Commerzbank Arena'ya gelebilirler düşüncesiyle rahat bir ortamı seçtiklerini vurgulayan Daum önceki gün saat 15.'de yapılacak antrenmanıda iptal etti. Sahada antrenmanı izlemek isteyen Medya mensupları antrenmanda kimseyi göremeyince şaşırdılar. Daum ve yardımcısı Koch ile futbolcularının jogging eşofmanlarıyla hotel yakınlarındaki eskiden Amerikan Kışlası önündeki bahçede sağa sola koşuşturdukları görüldü. Daha sonra kışlanın arkasındaki parkta bekleyen iki minübüse binen futbolcuların go kart pistine götürüldü. Durumu son arda farkeden medya mensupları kendilerini atlatlak isteyen Daum ve futbolcularını yarış pistindeki foğraflarını çekmeyi başardılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz