« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daumbiyotik

Alman hoca, futbolcuların moralini yükseltmek için farklı bir metod uyguladı; iki gündür hepsiyle tek tek görüşüp pozitif konuşmalar yaptı, onlara ne kadar güvendiğini anlattı.

Altan TANRIKULU
SON GÜNCELLEME

TÜRK futbolu yıllarca Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın takıma yaptığı müdahalaleri konuştu. “Azizsilin” olarak adlandırılan bu hamlelelerden sonra şimdi de sıra ‘Daumbiyotik’e geldi.
Takımın birçok sakat ve cezalı oyuncusu varken aynı zamanda futbolcuların morali aşağı düşmüşken teknik direktör Christoph Daum farklı bir metod uyguladı. İki gündür oyuncuların hepsiyle pozitif görüşmeler yaptı. Beşiktaş maçında özellikle 2-0’dan sonra oynanan futbolun daha etkin olması gerektiğini, buna güçlerinin olduğunu vurguladı.
Herkes sorumluluk almalı
Christoph Daum, bunun dışında takımın önemli isimleri Alex ve Roberto Carlos’la da görüşme yaptı. Carlos’un gidip gitmeyeceği yönündeki haberlerin takımı etkilediğini söylerken, bu oyuncular da görüşlerini Daum’la paylaştı. Alex de kendisinin sıkı markaj altında kaldığı anlarda başka oyuncuların sorumluluk alması gerektiğini dile getirdi.
İlk 11 mecburen değişiyor
Fenerbahçe’de Beşiktaş yenilgisi sadece üç puanın gitmesine neden olmadı. Aynı zamanda takım içinde ağır bir hasar bıraktı. Cezalı olan Kazım, Bilica, sakatlıkları bulunan Emre, Güiza ve hastalanan Uğur’un yokluğunda yedeklere ilk 11 şansı doğdu. Özellikle sezon başından beri fırsat bekleyen üç oyuncu, forvet ve orta saha için Kasımpaşa maçında Daum’dan gelecek haberi gözlüyorlar.
Emre’ye 3 alternatif
Daum’un orta sahada Emre’den boşalan yere 3 alternatifi var. Bunlardan ilki Özer Hurmacı. Alex’in çok övdüğü ve dikine oynamayı çok seven Özer’in, mutlak üç puan kazanılması gereken Kasımpaşa maçında ilk 11 oynayıp oynamayacağı merak konusu. Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Trabzonspor maçında orta sahada tek defansif oyuncu oynatıp hücuma ağırlık vermiş ve bunun sonucunda sahadan iki farkla galip ayrılmış, maçtan sonra da Daum’a gönderme yapmıştı.
Deivid, Güiza’ya bağlı
Christoph Daum’un sakat ve cezalı oyuncularının çokluğunda Kasımpaşa maçına, Volkan Demirel-Gökhan, Lugano, Önder, Carlos-Mehmet Topuz, Özer (Deniz), Baroni, Deivid (Vederson)-Alex, Semih’ten oluşan bir 11’le sahaya çıkması bekleniyor. Güiza’nın maç gününe kadar iyileşmesi durumunda ise Deivid yedek kulübesine çekilecek, İspanyol forvet sahaya çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz