« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum'a şantaj

Alman hocanın Düsseldorf Havaalanı’nda dizüstü bilgisayarını çalanlar, kendisine ulaşarak 100 bin Euro para istedi. Bilgisayarda, ünlü teknik adamın resmi belgeleri ile birlikte vasiyeti de bulunuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 ENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, ilginç bir tehdit olayıyla karşı karşıya... Alman Kölner Express Gazetesi’nin ‘’Şantaja uğradım’’ başlığı ile verdiği habere göre, kimliği belirsiz kişiler Daum’dan, sarı lacivertli kulübe gelmek üzere yola çıktığı 28 Haziran’da Düsseldorf Havaalanı’nda çaldıkları dizüstü bilgisayarını iade etme karşılığında tam 100 bin Euro istedi.

Doğu Avrupalı olabilirler

Gazete, F.Bahçe Teknik Direktörü’nün eski eşi Ursel’i arayan şantajcıların Doğu Avrupa ülkelerinin aksanıyla İngilizce konuştuklarını, bir sonuç elde edemeyince İstanbul’da bulunan Daum’a da ulaşarak kendisinden 100 bin Euro istediklerini belirtti.

Getirene ödül verecek

Ünlü teknik adam ise “fidye” isteğini kabul etmezken, dizüstü bilgisayarının kendisine teslim edilmesi durumunda sadece belirli bir miktar ödül verebileceğini söyledi. Daum’un ayrıca, Almanya’da bulunan avukatı Stefan Seitz’ı arayarak olayla ilgili gerekli hukuki işlemleri yapmasını istediği de ifade edildi.

Keyfini kaçırdılar

Kölner Express Gazetesi ayrıca, deneyimli çalıştırcının Türkiye’de Fenerbahçe ile yeni bir maceraya başladığı şu günlerde bu konu dolayısı ile keyfinin kaçtığını da anlatırken, çevresindekilere ‘’Umarım bilgisayarıma kavuşurum. Ondan sonra bu konu benim için kapanır’’ diye konuştuğunu kaydetti.

Sözleşmeler de var

Habere göre, Daum’un dizüstü bilgisayarını bu kadar değerli kılan şey ise içindeki bilgi ve belgeler. Çalınan bilgisayarda, sarı lacivertli teknik adamın aile fotoğraflarının, oyuncu sözleşmelerinin, kendi sözleşmelerinin ve diğer bazı önemli şahsi belgelerin yanı sıra vasiyeti de bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz