Spor Daum: Şampiyonluk lafla değil çalışmayla gelecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daum: Şampiyonluk lafla değil çalışmayla gelecek

YEREL HABERLER DAUM: ŞAMPİYONLUK LAFLA DEĞİL ÇALIŞMAYLA GELECEK

Beşiktaş Teknik Direktörü Christoph Daum, şampiyonluk hakkında konuşmamasının, kupa yada lig şampiyonluğunu düşünmediği anlamına gelmediği her teknik direktör gibi kendisinin de bunu hedeflediğini belirtti. Daum, şampiyonluğun büyük sözlerle değil çalışmayla gerçekleşeceğini dile getirdi.

Daum, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesi "www.besiktasjk.com"`da yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Tüm Beşiktaş taraftarı, çalışanları ve yönetim kurulumuz mümkün olan en büyük başarıyı görmek istiyor. Tabii ki teknik direktör olarak ben de bunu istiyorum. Eğer ben sürekli şampiyonluk hakkında konuşmuyorsam, bu benim kupa veya lig şampiyonluğunu düşünmediğim anlamına gelmemeli. Ama bu iş gazete başlıklarına geçecek büyük sözlerle değil, ancak çok çalışarak gerçekleşecek. Özellikle genç oyunculardan oluşan takımımız, üzerlerinde bu şampiyonluk baskısını hissetmesinler diye ben şahsen bu baskıyı üstleniyorum. Bu arada onlara gerekli bilgi ve becerileri öğretiyorum."
   
"MUHTEŞEM BİR SERİ YAKALADIK"
    
Sezon başındaki zor dönemeçten geçip ileriye doğru büyük bir mücadele örneği veren tüm oyuncuların büyük bir övgüyü hakkettiğini kaydeden Daum, şu açıklamalara yer verdi:

"Bugüne kadar 11 maçtan yenilmeden çıktık. Ligde 7, Türkiye Kupası`nda da 2 maçta galip geldik. 2 maçımızı da berabere bitirdik. Yine de çözülmesi gereken bir çok problemimiz var. Mücadele hırsı ve şans ile muhteşem bir seri yakaladık. Tüm oyuncularımız becerilerinin üst sınırında hatta bazıları bu sınırın üstünde oyunlar çıkarttılar, tabii biraz da şans bizim yanımızda oldu. Umarım bu seriyi devam ettiririz."
   
"TAKTİK VE KONDİSYON OLARAK EN İYİLER ARASINDAYIZ"
   
Alman teknik adam, siyah-beyazlı ekip olarak taktik ve kondisyon bakımından en iyiler arasında olduklarını savundu.

Son sportif başarıların Beşiktaş için herşeyi yaptıklarını ortaya koyduğunu vurgulayan Daum, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Taktik ve kondisyon olarak en iyiler grubundayız. Amaca yönelik ve sıkı antremanlarımız sonuçlarını göstermeye başlamıştır. Hala hatalar yapıyoruz, ama başarılarımız takımımızı birbirine kenetlemiştir. Disiplin ve takım ruhu başarımızın garantisi olacaktır.Ancak bu yolla deneyim eksiklikleri ve kişisel problemler dengelenebilir. Her oyuncumuz hem kendisini hem de takım arkadaşını kapasitesinin son noktasına kadar zorlayarak oynuyor ve oynatıyor. Golatmaya acıkmış takımımız gollerini sıralarken seyretmeye doyum olmuyor. Artık kim gol atmış, kim bir gol yemeyi engellemiş, önemli değil. Artık önemli olan takımın başarısıdır. Bu da ancak bizde gerçekleştiği gibi her oyuncunun kendisini takımının hizmetinde hissetmesi ile mümkün olur."
   
"FEVZİ EN İYİSİNİ YAPACAKTIR"
   
Ligde ilk yarının son maçında Gaziantepspor karşısında görev yapması beklenen kaleci Fevzi`ye güvenoyu veren Daum, "Myhre`nin yerine görev yapacak Fevzi`nin bu görevi en iyi şekilde üstleneceğinden eminim" dedi.

Daum, Myhre`nin dışında Nihat ve Stavrum`dan da yoksun kaldıklarını belirterek, "Eksik futbolcularımın yerine gelen Ahmet Dursun hızla ilerleme kaydediyor ve Tamer de artık aramıza katıldı. Bundan sonra tüm çabamız mevcut kadromuzun kendi kuvveti ile başarı rotasında kalmak üzerine olacaktır. Gaziantepspor karşısında zorlu birmücadele vereceğiz. Kim ki bir başarı gerçekleşene kadar nelerin yapılmasını kavrayabilmiş ve bunu sahada uygulayabilmiştir, bu maçı kazanacaktır" diye konuştu.
   
NİHAT`IN GİDİŞİ
   
Nihat`ın İspanya`ya transferine de değinen Christoph Daum, bu anlaşmanın mürekkebi kurumadan hiçbir anlaşmanın sonucunun kesin olmayacağını ifade etti.

Yönetimin mali yükümlülüklerini bu transfer dışında gerçekleştirebilmesini arzuladığını kaydeden Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun yanısıra takımımıza takviye niteliğinde 2 oyuncu konusundadüşüncem değişmedi. Bu konuda verilen sözlerin tutulacağını ümit ediyorum. Benim Beşiktaş`taki geleceğim konusunda yapmış olduğum açıklamalar hiçbir şekilde yönetim kurulumuza bir baskı oluşturmak amacını taşımıyordu. Zaten böyle bir yöntem hiçbir zaman benim tarzım olmadı. Tek amacım benim değil, Beşiktaş`ın geleceği ile ilgili güvenli plan yapabilmektir. Başkanımız Serdar Bilgili ve yönetim kurulumuz ekstra kaynak yaratarak bu planlamayı güvenli bir şekilde yapabilmek için çaba sarfediyorlar. Umarım bu kısa vadede gerçekleşebilir ve sakin bir şekilde geleceğe bakabiliriz."

Christoph Daum, tüm Beşiktaşlıların Ramazan Bayramı`nı kutlayarak sözlerini tamamladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle