« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum ne diyorsa o

F.Bahçe Başkanı, "Roberto Carlos’u da, bir başka yıldızı da alabiliriz. F.Bahçe ihtiyaca göre oyuncu transferi yapacak, ama ne zaman, hocanın verdiği rapora göre. Bomba transfer yok. Federasyonla ilgili değerlendirmemizi sandıkta yapacağız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, Christoph Daum’un istemesi halinde transfer yapabileceklerini belirtirken, Alman çalıştırıcının Antalya kampının son günündeki açıklamaları için de "Daum ne dediyse doğrudur" dedi.

Yıldırım, Real Madrid’in yıldızı Roberto Carlos başta olmaz üzere transferle ilgili şunları söyledi: "F.Bahçe Roberto Carlos’u da alabilir, bir başka yıldızı da. F.Bahçe ihtiyaca göre oyuncu transferi yapacak, ama ne zaman, hocanın verdiği rapora göre transfer yapacağız. Biz hep böyle çalıştık. Bir liste verecek hoca, bizim de katkılarımız olacak o listeye. ’Bak şurada da böyle bir oyuncu var, ister misin?’ diyeceğiz. Büyük transfer yapmayacağız, ’Bomba’ transfer yok. Türk futbolunu yukarıya çekelim. Hep karalamayalım. Bu kadar tenkit olmaz.

Daum, Antalya’da ne dediyse doğrudur. Transfer her zaman olabilir, ama ihtiyaca bağlı. Daum’la henüz görüşmedik, oturup konuşuruz. Şartlar uygunsa yaparız. Şu anda yabancı transferi yapabilir miyiz? Yabancılardan birini gönderemeyiz, çünkü başarılı olmuş bir kadro var. Kimi gönderip, kimi alacaksın. Yerlilerden de var mı F.Bahçe’ye uygun gördüğünüz biri. Daum, tabii ki kendi düşüncesini söyleyecek. Yanlış anlıyorsunuz.

Oynatmayı düşündüğü 4 tane oyuncusu yok. Onun yerine gençler var, ama tabii ki gençlerin de tecrübe kazanması lazım. Gençler için tecrübe kazanmadan ’çok kaliteli’ diyebilir misiniz? Bir gazeteci Anelka ile Olcan’ı karşılaştırdı. Bu kadar mı yanlış konuşulur. Olcan tamam iyi çocuk, ama bunlar çok yanlış. Siz gidip Ronaldinho ile bir genç oyuncuyu karşılaştırın, olur mu? Verilen örnekler yanlış. Olcan da iyi oyuncu olacak. Ayrıca İngiltere’de çıkan Anelka ile ilgili haberler bizi ilgilendirmiyor. Siz de yalan yazıyorsunuz, onlar da yazıyor."

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili bir çalışma içerisinde olmadıklarını ifade eden Yıldırım, "Seçimleri, kenarda bekliyoruz. Müdahalemiz yok. Ne vaat ediyoruz, ne vaat alıyoruz. Biz karışmıyoruz. Haluk Ulusoy’un görüşme isteği oldu, ama kendisiyle görüşmedik. Herhangi birisiyle konuşmadık. Ulusoy’un bundan sonra bir görüşme talebi olursa yerine getirir miyim bilemiyorum. Herkes çalışmasını yapıyor, bize bir şey sorarlarsa söyleriz" dedi. Yıldırım, "Ulusoy’un seçilmesi sizin için handikap olur mu" sorusu üzerine, "Bunun değerlendirmesini biz sandıkta yaparız. Burada konuşmayız" diye konuştu.

Yıldırım, G.Saray ile oynanan basketbol maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Bizim yönetici arkadaşlar yanlış beyan veriyorlar. Orada bir tahrik oldu. Salona girdiğim andan itibaren küfür yoktu. Ama üçlük sayıyı attı o arkadaş, sonra bir hareket yaptı. Seyirci de o atmosferde hepimizin kabul etmediği şeyler söylemiştir. Hemen kalktık, müdahale ettik. Biz kalkıp işaret ediyoruz. Öbür yerlerde bu tavır yapılıyor mu? Olmaması gerekir o ayrı konu" yorumu yaptı.

Aziz Yıldırım, cuma günkü G.Birliği maçıyla ilgili, "İlhan Cavcav maça gelirse ne olur?" sorusuna, "Gelirse gelir, ne yapayım. O kendi problemidir. Devletin protokolüdür, gelir maçı seyredebilir. Benim ağırlamama gerek yok, devlet ağırlayacak. Tepki koymak veya onu protesto etmek ayrı, onun gelip gelmemesi için tepkide bulunmak ayrıdır. O kanuni haklarını kullanabilir, ama ceza aldı, galiba gelemez" yanıtı verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz