GeriSpor Daum: Löw yanlış oynatıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daum: Löw yanlış oynatıyor

Daum: Löw yanlış oynatıyor
refid:26672648 ilişkili resim dosyası

Christoph Daum, Alman milli takımı oyuncularının Dünya Şampiyonası'nda yanlış pozisyonlarda oynatıldığını söyledi.

Daum, Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Jochaim Löw'ü defans oyuncuları seçiminde yanlış yaptığı söylerken, Kaptan Lahm'ı da yanlış yerde oynattığını savundu.

LAHM'IN YERİ DEFANS
Daum “Lahm'ın yeri orta saha değil, defans. Sağ tarafta Boateng iyi oynuyor. Lahm da solda oynamalı. Bayern Münih'de bu sezon orta sahada çok iyi işler yaptı. Pep Guardiola onu orta sahaya iyi entegre etti. Ancak milli takımda orta sahada çok alternatif var. Defansta oynayan dörtlünün tamamı göbek oyuncusu. Defansın kanadında oynayanlar daha fazla aktif olmalı. Lahm defansta oynarsa takım için daha iyi olur” dedi.

Milli takımda kimin oynayıp oynamayacağının son kararının Teknik Direktör Löw'de olduğunu vurgulayan Daum “Löw orta sahada daha fazla topu kontrol etmek istiyor. Bunun için Lahm'ı orada oynatıyor. Ancak bana göre Lahm'ın yeri defans.”

KULAK ASMAMALI
Daum'u Löw'ü oyuncuları yanlış pozisyonlarda oynattığı gerekçesiyle eleştirirken Löw'e dışarıdan futbol uzmanlarının eleştirilerine çok da kulak asmaması tavsiyesinde bulunmaktan da kaçınmadı.

Daum “Teknik direktör olarak dışarıdan gelen görüşlerin etkisinde kalmamalısın. Dışarıdan çok şey söylenebilir. Bir çok insan neden Mesut Özil oynuyor da Podolski oynamıyor diye sorabilir. Ya da benim gibi eleştirebilir. Hiçbir teknik direktör Löw kadar futbolcularıyla yakın ilişkide değil” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle