« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum kesin gidiyor

Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonluklarını tıpkı 2005-2006 sezonundaki gibi son maçlarda kaybeden Alman teknik direktörün sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’de, tıpkı 2005-06 sezonundaki gibi lig şampiyonluğunu son hafta kaybeden teknik direktör Christoph Daum’un ipi çekildi. Sarı lacivertli kulüple 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan ve yılda yaklaşık 3.5 milyon Euro alan Alman çalıştırıcının mukavelesi karşılıklı olarak feshedilecek. Daum’un kendisinin de takımdan ayrılmak istediği ve bu nedenle yönetimden gelecek “sözleşmeyi karşılıklı feshedelim” teklifine itiraz etmeyeceği belirtildi.

Hatırlanacağı üzere 2007-08 sezonunun ardından takımı ligde ikinci yapan Artur Zico’nun gönderilmesinin ardından başkan Aziz Yıldırım, “Şampiyon yapamayan hoca gider” demişti.

Daum, Fener’de 5 final kaybetti

2004-2005 Sezonu:
Türkiye Kupası Finali:
G.Saray-F.Bahçe: 5-1
2005-2006 Sezonu:
Türkiye Kupası Finali:
F.Bahçe-Beşiktaş: 2-3 (Uzt.)
Süper Lig:
Denizli-F.Bahçe: 1-1
2009-2010 Sezonu:
Türkiye Kupası Finali:
Trabzon-F.Bahçe: 3 - 1
Süper Lig:
F.Bahçe-Trabzonspor: 1-1

5 futbolcu yolcu

SEZONUN bitmesiyle birlikte Fenerbahçe’den ayrılacak olan futbolcuların isimleri netleşmeye başladı. Sözleşmeleri sona eren Ali Bilgin ve Deniz Barış ile kesin olarak yeni anlaşma yapılmayacak.
Vederson ise takımda kalmak istediğini yönetime geçtiğimiz haftalar içinde bildirmişti. Trabzonspor’un talip olduğu Brezilya oyuncunun durumu önümüzdeki günlerde netleşecek.
Ayrıca, 15 milyon Euro’luk bonservis bedeliyle kulüp tarihinin en pahalı futbolcusu olan Daniel Güiza da gözden çıkarıldı. Bu oyuncunun ne şekilde elden çıkarılacağı haziran ayında başlayacak Dünya Kupası’ndan sonra karar verilecek. Bu oyuncuların yanı sıra, Deivid ve Önder de gönderilecekler arasında yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz