« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: Hiç kimse F.Bahçe'den daha büyük değildir

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Van Hooijdonk konusunda bugüne kadar doğru hareket ettiğine inandığını söyledi. Bu konu sadece sportif bir olay olmadığı için, Aziz Yıldırım'ın konuyu ele aldığını belirten Daum, "Hiç kimse Fenerbahçe'den daha büyük değildir. Tahmin ediyorum Yıldırım'ın görüşme de o doğrultuda olacak" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Daum, kulüp binasında başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin ardından Samandıra Tesisleri'nde basın mensuplarının karşısına çıktı. Türkiye'de bulunmaktan son derece memnun ve mutlu olduğunu ifade ederek, “Türkiye benim 2. vatanım, bunda değişen bir şey yok. Türkiye'yi her şartta ve ortamda övmeye devam edeceğim” şeklinde sözlerle konuşmasına başlayan Christoph Daum, son 1,5 yıllık dönem içinde takımıyla elde ettiklerinin, kendisine göre mükemmel olduğunu kaydetti.

Daum, Van Hoijdonk'un son dönemde yaptığı açıklamalarla ilgili bir soru üzerine, bugün başkan Yıldırım ile bu futbolcu hakkında kulüpte uzun bir görüşme yaptığını bildirdi. Bu görüşmede, tüm nedenleri masaya yatırıp değerlendirdiklerini anlatan Daum, “Başkan, hemfikir olduğumuz görüşleri, Van Hooijdonk ile birebir yapacağı görüşmede kendisine iletecek. Bu konu sadece sportif bir olay olmadığı için, Aziz Yıldırım konuyu 'ben ele alacağım' deyip yürütmek istedi. Bu görüşmeyle ilgili yorum yapmayacağım. Unutmamak gerekir ki hiç kimse Fenerbahçe'den daha büyük değildir, olamaz da... Tahmin ediyorum bu görüşme de o doğrultuda olacak” dedi.

Alman çalıştırıcı, Yıldırım'ın, Van Hooijdonk ile yapacağı konuşmanın çok net olacağına, çıkacak sonucun gelecekteki dönem için mesaj niteliği taşıyacağına vurgu yaptı.

Daum, “Van Hooijdonk neden yedek bekliyor?” şeklindeki bir soruya “Van Hooijdonk uzun dönem, antrenmansız şekilde sakatlık süreci geçirdi. Buna rağmen, bir haftalık antrenmandan sonra kadroya aldık. Futbolcunun kendini nerede gördüğü değil, performansı önemli” yanıtını verdi.
  
YAKINDA MASAYA OTURUYORLAR
  
Christoph Daum, bu ay içinde yeni bir sözleşme yapmak üzere kulüple masaya oturacağını açıkladı. Fenerbahçe Kulübü ve kendisinin, gelecek dönem için birlikte çalışmaya zaten karar verdiklerini belirten Daum, yapacakları görüşmeler sonrası anlaşmalarının, sansasyon olmaması gerektiğini kaydetti.
  
“BAŞKANA YAPILAN AĞIR ELEŞTİRİLER BANA DÖNDÜ”
  
Daum, Fenerbahçe'nin başarılı bir yolda olduğunu, ancak bunu  istemeyenlerin bulunduğunu, kulübün başarısını istemeyenlerin, zarar vermek üzere hareket ettiğini savundu.  Bir dönem başkan Aziz Yıldırım'a yapılan ağır eleştirilerin, şimdi kendisine döndüğünü anlatan Daum, “Bu eleştirilerin bana dönmesi, beni bir anlamda mutlu ediyor. Çünkü ben çok geniş bir sırta sahibim, hepsini yüklenir, kaldırırım” dedi.
  
Alman teknik adam, yabancı hakem konusunun gündeme getirilmesinin ”Türk hakemlerine karşı çok acımasızca sarf edilen kelimeler” olduğunu ifade etti.

"DENİZLİ BURAYI GÖREMEZ, ARADA DAĞLAR VAR"

Alman çalıştırıcı, “Mustafa Denizli, 'Daum'u nasıl buluyorsunuz?' şeklindeki soruya 'Henüz onu bulamadım' diye yanıt verdi. Denizli'nin bu açıklamaları konusunda ne düşünüyorsunuz” sorusuna, “Şu an kendisi İran'da. Burayı da göremez zaten. Arada dağlar var” diye yanıt verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.