Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum hedefte

F.Bahçe'de yöneticiler kendi aralarında Alman teknik adamın yaptıklarını tartıştı, Tuncay Şanlı'nın oynatılmamasının hata olduğu belirtildi. Taraftar ise yenilginin sorumlusu olarak Daum'u gösterdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Başkan suskun

Fenerbahçe'de UEFA Kupası'ndan elenmenin ardından gözler ve eleştiri okları teknik direktör Christoph Daum'un üzerine çevrildi. Taraftarlar Daum'u yenilginin sorumlusu olarak gösterirken, sergilenen futbol sonrası yöneticiler kendi aralarında görüş ayrılığına düştü. Zaragoza'dan gece yarısı ayrılan F.Bahçe uçağında Başkan Aziz Yıldırım, 2. Başkan Nihat Özbağı ile suskunluğunu korudu.

Tuncay neden yok?

Ancak yöneticiler kendi aralarında fikir alış verişinde bulunurken, yenilginin sebeplerini de araştırdı. Yaklaşık 5 saat süren yolculuk sırasında kimi yöneticiler Daum'un yanlış taktik uyguladığını ve oynattığı sistem yüzünden kaybettilerini dile getiriyordu. Konuşmalar sırasında sinirli tartışmalar yaşanırken, Tuncay Şanlı'nın 11'de yer almaması da eleştirilip, bunun büyük bir hata olduğu ifade edildi.

Sorumlusu Daum

Bazı yöneticiler, istikrar için Daum'un kafasındaki sözleşme düşüncesinin ortadan kaldırılıp 2 yıllık daha takımın başında kalması gerektiğini dile getirdiler. İnternet sitelerinde yapılan anketlerde ise sarı lacivertli taraftarlar teknik direktör Daum'u elenmenin en büyük sorumlusu olarak gösterdi. ‘www.fenerhaber.net’de yapılan ankette ‘Elenmede hatalı kim?’ sorusu soruldu.

Taktiksel hata

Ankete katılan taraftarın % 65.68'i (668 kişi) ‘Daum’ derken, % 31.66'sı (322 kişi) ’Futbolcular’, % 2.65'i (27 kişi) ise ‘Yönetim’ şıkkına oy verdi. ‘www.fenerbahce.com’daki "Elenmenin nedeni nedir?" sorusunun sorulduğu ankete katılan taraftarın % 51.9'u (1023 kişi) ‘Taktiksel hatalar’ diyerek Daum'u hedef gösterdi. % 35.1'i (692 kişi) ‘Tecrübesizlik’, % 12.9'u da (255 kişi) ‘Şanssızlık’ diye oy kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz