« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: Güiza'dan iyisini bulamayız

Fenerbahçe'deki Daniel Güiza tartışması büyüyor. İspanyol yıldız ülkesine dönmek istiyor. Yönetim “İyi bir teklif gelirse satabiliriz” diyor. Teknik direktör Christoph Daum ise gönderilmesine karşı çıkıyor.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de Daniel Güiza tartışması bitmek bilmiyor... Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan teknik direktör Luis Aragones’in en güvendiği isimlerinden birisi olmasına rağmen bekleneni veremeyen İspanyol yıldız için her kafadan bir ses çıkıyor. Valencia, Zenit ve Olympique Lyon kulüplerinden cazip teklifler alan golcü futbolcu için teknik direktör Christoph Daum satış izni vermiyor. Alman çalıştırıcı, Güiza’nın Avrupa’nın en iyi forvetlerinden biri olduğunu savunarak, “Daha iyisini bulamayız” diyor.

Lyon 12 milyon Euro önerdi

Son olarak Olympique Lyon’un 12 milyon Euro teklif ettiği Güiza’nın, kendisinin yeni sezonda uygulayacağı tek forvetli sistemde başarılı olacağını iddia eden deneyimli teknik adam, “Bu saatten sonra Güiza’dan iyisini bulamayız. Onu satmamız halinde yerine getireceğimiz oyuncunun ne kadar verimli olacağı meçhul. Yeni gelecek oyuncu iyi çıksa bile, en azından takıma uyum sağlaması için bir süre beklememiz gerekiyor. Halbuki Güiza bir yıldır burada ve artık Türkiye’yi çok iyi tanıyor. Ben yeni sezonda ondan çok şey bekliyorum. Semih ile birlikte takımın gol yükünü taşıyacaklarına inanıyorum” dedi.

14 milyon Euro’ya alındı

İspanya Milli Takımı’nın geçtiğimiz haziran ayında katıldığı Konfederasyonlar Kupası’nın üçüncülük maçında, Güney Afrika’ya iki gol birden atarak yıldızını yeniden parlatan Güiza ise İspanya’ya dönmek istiyor. Sarı lacivertli yöneticiler de geçen yıl 14 milyon Euro’ya aldıkları İspanyol futbolcuyu, bu rakamın üzerinde bir teklif gelmesi durumunda satabileceklerini ifade ediyor. Buna karşın Daum’un ısrarla “Satılmasını istemiyorum” demesi, Güiza ile ilgili tartışmaların bir müddet daha süreceğini gösteriyor.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler