Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: 'Güiza altın goller attı'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ise maça bakıldığında iyi bir  derbi gördüklerini belirterek, “İlk andan itibaren iyi baskı yaptık, mücadeleye  hazır bir takım gördük. Maçın başında Güiza ile yakaladığımız iki pozisyon vardı.  Bir de Bilica ile bir pozisyon yakalamıştık” dedi.

İkinci yarıda ilk pozisyonun Trabzonspor'un olduğunu ifade eden Daum,  “Colman, çok net pozisyon yakaladı. O pozisyonda şanslıydık. Ama gerçekten şansı  da zorladık. Şans her zaman mücadele edenden yana olur. Bu tip maçlarda detaylar  çok önemli. Bu detayı Güiza gösterdi. Güzel bir hareketle güzel bir gol attı.  Bugün güzel bir detayla maçı kazandık” diye konuştu.

Daum, attıkları golden sonra Trabzonspor'un daha fazla üzerlerine  geldiğini anlatarak, şunları söyledi: “O dönemde ikinci golü bulmalıydık. Çok tehlikeli bir durumdu. Heyecanlı  bir maçtı. Bugün çok güçlü bir Trabzonspor takımı gördük. İyi oynadık, güzel bir  maçtı. Eminim Trabzonspor sezonun ikinci yarısında iyi futbol oynayıp istediği  yere gelecektir. Şenol Güneş, gerçekten bu şehir ve yöreye umut veren bir insan.  Bu yöre, bu şehir gerçekten Şenol Güneş ile gurur duymalı.”

Bulundukları durumdan çok mutlu ve memnun olduklarını diye getiren Daum,  “Avrupa Ligi'nde ve Turkcell Süper Lig'de lideriz. Zor bir dönemden sonra  gerçekten başarılı maçlar gördük. Son oynadığımız performans gerçekten iyiydi. Bu  takımın ruhunu ve moralinin iyi olduğunu gösteriyor. Takım iyi çalışıyor ve  dolayısıyla iyi neticeler elde ediliyor. Sezon başında Fenerbahçe'nin başarılı ve  sempatik bir kulüp olduğunu herkese göstereceğimizi söylemiştik. Herkes bunu net  şekilde görüyor. Umarım çoğu insanı mutlu etmişizdir” diye konuştu.

Alınan sonuçlarla aynı zamanda yönetim ve Başkan Aziz Yıldırım için de  sevindiğini ifade eden Daum, “Galibiyeti onlara armağan ediyoruz. O da büyük  baskı altında. Böyle galibiyetlerde onu mutlu etmek bizleri sevindiriyor” dedi.

“GÜİZA ALTIN GOLLER ATTI”

Daum, Güiza'nın son haftalarda performansının yükselmesine ilişkin ise  “Koşmak taktikle ilgili bir şey değil. Güiza, son maçlarda çok mücadele ediyor,  iyi koşuyor. Attığı gollerden çok, mücadelesi önemli. Bazen Güiza, bunları  göremiyor. Sadece attığı veya atamadığı goller önemli değil. Bir forvet çaba  gösterdiği zaman kendini de ödüllendiriyor. Altın goller attı diyebiliriz.  Ankaragücü maçında da attı, bugün de tek golü attı” ifadelerini kullandı.

Güiza'nın maça sakat çıktığını kaydeden Daum, şöyle devam etti: “Topuğunda iltihap var. Belki biz onun yerinde olsak bu sakatlıkta  hastaneye giderdik. Çok büyük bir ağrıyla oynadı. Güiza'dan topuğunu göstermesini  istemiyoruz, çünkü çok güzel görünmüyor. Aslında sezona iyi başlamıştı.  Olağanüstü performans gösteriyordu. Sonra takımda iyi performans sergilemedi. O  da takımı kurtarmak için sadece golü düşündü. Bir forvet gol atamayınca öz  güvenini kaybedebilir.”

“ŞAMPİYONLUK İÇİN DAHA FAZLA PUAN GEREKECEK”

Daum, sezon başında şampiyonluk için 80 puandan fazla elde etmenin  gerektiğini düşündüğünü kaydederek, “Şampiyon olacaksanız ikinci takımdan bir  puan fazla gerekiyor size. Sezon sonu için net puan söyleyemeyiz. Bizim hedefimiz  her gün takımın daha iyi olması, bunun için çalışıyoruz. Son maç takımın  performansı bizi memnun etti. Bu şekilde çalışırsak şampiyonluk için gerekli  puanları elde ederiz. Ama eminim bu yıl, geçen sezondan daha fazla puan  gerekecek” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler