Daum’dan patronlara ‘çıplak ayak’ formülü

Hürriyet Haber
09.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türk ve Alman iş adamları arasındaki toplantıya katılan Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, oyuncularının kendisini sert ve katı bulduğunu söyledi. Daum, ‘Bu bizim işimizden kaynaklanıyor. Çünkü rakiplerinizden daha çabuk hareket ederseniz onları yenersiniz. Bu zorluk ve meydan okumalar piyasada çalıştığınız zaman üzerinizde de oluyor.'

' Bugün her şeyin hızlandığı bir dünyada yaşıyoruz.Eskiden büyükler küçükleri yutuyordu, şimdi hızlı olanlar yavaşları geçiyor. Bu futbol ve iş dünyasında böyle. Zamanla yarışmayan zaman tarafından yutulur’ dedi.

GİRİŞİMCİ ÖNCÜDÜR:

Kendisini bir girişimci olarak gördüğüne dikkat çeken Daum, girişimcilerin ancak öncü olduklarında başarı sağlayabileceğini belirterek, ‘İki büyük ayakkabı üreticisi, çalışanlarını Afrika’ya pazar araştırmasına yollamış. Giden çalışanlardan biri, orada herkesin çıplak ayaklı olduğunu görünce, burada herkes çıplak ayakla dolaşıyor. Bize iş çıkmaz demiş. Diğeri ise patronunu arayıp burada herkesin ayağı çıplak muhteşem bir pazar var demiş. Bu örnekte de olduğu gibi kararlarımızı ön yargılarımız etkiliyor. Yeni bir ülkeye gideceğiniz zaman bildiğiniz yollardan ayrılmanız gerekebilir. Sahip olduğunuz rahatlıktan da vazgeçmeniz. Sadece 19 derece sıcaklıkta çalışan insanlar işe yaramaz. Ya da çalar saat çaldığında günün en güzel kısmını tamamladığını düşünenler. Hayatta başarısız olmayı da isteyebilirsiniz’ diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı