« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: Bu galibiyete ihtiyacımız vardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Daum, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, 90 dakika boyunca çok fazla gol pozisyonuna girdiklerini, ancak bunları değerlendiremedikleri için oldukça gerildiğini ifade etti.

Alman çalıştırıcı, “Bazı oyuncularımın kendisini bir hoca yerine koymasını ve saha kenarından bu maçı izlemesini isterdim. Maçı tek kaleye yıkıp, bulduğunuz pozisyonları değerlendiremiyorsunuz. Bu gerçekten insanın sinirlerini yıpratıyor. Belki kendilerini hoca yerine koyarak, bazı pozisyonlarda daha enerjik davranıp, maçın bitimine yaklaşmadan golü bulacak şekilde çalışırlardı” şeklinde konuştu.

Karşılaşma boyunca çok fazla net gol pozisyonuna girdiklerini savunan Daum, “Her ne kadar maçın gidişatına göre haklı galibiyetimiz son dakikada geldiyse de bu şanslı bir galibiyet. Bugün net bir şekilde görüldü ki bazı oyuncularım kafa olarak Schalke 04 maçına dönmüş. Çünkü bundan önceki maçlarda gördük ki takım, hareketli, akıcı ve istediğimiz oyun anlayışını sahaya yansıttı” dedi.

Galibiyetten dolayı futbolcuları tebrik eden Daum, “Özellikle bu yoğun maç dönemi içinde ihtiyacımız olan galibiyet için oyuncularımı kutlarım” diye konuştu.

Gaziantepspor'un savunmaya çakılı bir oyunu tercih ettiğini iddia eden Alman teknik adam, rakiplerinin göze hoş gelen futbol yerine, sonuca yönelik mücadele ettiğini ifade etti.

Daum, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Rakibimiz de kendi imkanları doğrultusunda arzuladıkları puanı almak üzere oyun anlayışlarını sergilediler. Bakıldığı zaman bizim hedeflerimiz rakibimize oranla daha farklı. Biz şampiyonluğa oynuyoruz, kazanmak zorundayız. Bugün de son dakikada da olsa kazandık.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz