« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: Bizim gruptan zor gruplar var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin eşleştiği rakiplerden memnun olduğunu söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin yer aldığı H Grubu'ndan daha zor grupların bulunduğunu belirten Daum, rakipleri hakkında değerlendirmelerde de bulundu. Kura çekimi sonrası FB TV'ye konuşan Daum, "Biz memnunuz. Bizim gruptan daha zor olan gruplar var. Bükreş'i geçen sezon Şampiyonlar Liginde izledim. Tecrübeli ve milli oyunculara sahip bir takım. Güçlü ama geçebileceğimiz bir takım. Bükreş'ten Bir futbolcu transfer etmek istemiştim ve o nedenle de izleşmiştim. Başkanı Becali, eski arkadaşlarımdan biri. Orada bir arkadaşla karşılaşacağız. Twente güçlü bir rakip. Genç futbolcular yetiştirdiler ve son yıllarda iyi sonuçlar elde etti. Geçen sene Ajax ve Feyenoord gibi takımların arkasından gelen kaliteli bir ekip. Son rakip tanımadığım bir takım. O nedenle fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sheriff'le ilgili tüm bilgileri almak zorundayız. En iyi şekilde bilmek zorundayız. Tanınmayan rakipler daha tehlikeli olabiliyor" diye konuştu.

Avrupa Ligi'ne hazırlanma yöntemleri, Avrupa Ligi'nin yapısı ve Fenerbahçe'nin bu ligdeki hedefleri hakkında da konuşan Daum, "Hazırlıklar ilk etapta bizim Süper Lig'de yapacağımız şeylere bağlı. İlk hedefimiz lig, Avrupa Ligi için hazırlıklar o nedenle farklı olabilir. Avrupa Ligi maçlarında rotasyon olacak. Yabancı futbolcu sınırı olmaması da bir avantaj ve onu da kullanmak istiyoruz. Avrupa Ligi'ne iyi bir start almamız güzel olur. İlk maçlarda iyi sonuç alıp rahat olmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne benzer bir statü uygulandı bu sene. Bu sistem daha eşit, daha uygun ve mantıklı. Önemli olan sakatlık konusunda sıkıntı yaşamamak. Finalin oynanacağı Hamburg Stadı'nı çok iyi hatırlıyorum. Birkaç ay önce Köln'le oradan galibiyetle ayrılmıştık. Hayal etmek herkesin hakkıdır. Ancak biz gerçekçi olmalıyız. Maçtan maçta bakıyorum ama final güzel bir şey. Elimizden gelen her şeyi yapacağız, umarım bundan final çıkar" diye konuştu.

KOCAMAN : "KURA SONUCU İYİ BİR GRUBA DÜŞTÜĞÜMÜZÜ SÖYLEYEBİLİRİZ"

Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman ise kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde tüm gücüyle mücadele edeceğini ve bu ligde de var olarak en iyi yerlere geleceğini söyledi.

Kura sonucu iyi bir gruba düştüklerini ifade eden Kocaman, "Rakiplerimizden Steaua Bükreş'i yakından tanıyoruz. Twente'yi Hollanda futbolunun yükselen değerlerinden biri olarak biliyoruz. Sheriff'i de Beşiktaş'la geçtiğimiz yıllarda yaptığı Şampiyonlar Ligi eleme maçlarından hatırlıyoruz. Kısacası, ilk bakışta bizim için iyi bir guruba düştüğümüzü söyleyebiliriz. Tabii, rakipler hakkında ayrıntılı bilgileri en kısa sürede edineceğiz. Steaua Bükreş'la yapacağımız maçlardan çıkacak sonuçların grup liderini belirleyeceğini sanıyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki iddiasını da değerlendiren Aykut Kocaman, "Biz her zaman için Avrupa Ligi'nde hep adım adım gittiğimizi ve maç maç düşündüğümüzü söyledik. Şimdi bir aşamayı daha geride bıraktık ve gruplardaki rakiplerimizi öğrendik. Artık önümüzü daha rahat gördüğümüzü söyleyebiliriz. Biz, 'Öncelikli hedefimiz Süper Lig' derken, bundan Avrupa Ligi'ni göz ardı ettiğimiz ve önemsemediğimiz anlamı çıkmasın. Biz sadece önceliğimizi ilan ettik. Kimse şüphe duymasın ki, Fenerbahçe olarak Avrupa Ligi'nde de tüm gücümüzle mücadele edeceğiz ve bu ligde de var olarak en iyi yerlere geleceğiz. Yeni bir organizasyon olan Avrupa Ligi'ni elbette önemsiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz