« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum bile bu farka şaşırdı

Daum, "Maçtan önce ’3-0 kazanırsınız’ deselerdi, onu söyleyene ’Deli misin?’ derdim. Gençlerbirliği çok fazla mücadele eden ve rakibi zorlayan bir ekip" dedi.

Semih BAHADIR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, G.Birliği karşısında aldıkları farklı skorun kendisini şaşırttığı ifade etti. Alman çalıştırıcı, "Maçtan önce ’3-0 kazanırsınız’ deselerdi, onu söyleyene ’Deli misin?’ derdim. Gençlerbirliği çok fazla mücadele eden ve rakibi zorlayan bir ekip. Üçüncü golü erken bulmak ve rahatlamak isterdik, ancak uzatmalarda bulduk" dedi. Appiah konusunda gösterdikleri destek nedeniyle Gana Federasyonu’na teşekkür eden Daum, maçla ilgili şunları söyledi:

Rüştü’yü ödüllendirdim

"Dünya istatistikleri gösteriyor ki, duran toplar çok önemli. Biz de bunun üzerine çok çalışıyoruz. Böyle pozisyonlar oyunu kırabiliyor. Bunu iyi başarıyoruz. Bu pozisyonları iyi değerlendiren oyunculara sahibiz. Bu da bizim silahımız. Kafamızı sakat ve cezalılarla yormak yerine elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kadromuzun dar olduğunu söylüyorum, 1-2 oyuncu daha olsa çok iyi olurdu. Mükemmel 2 kaleciye sahibiz. Rüştü de Volkan da Türkiye’de 1 numara. Rüştü Antalya’da çok iyi çalıştı, ödüllendirmek için ona şans tanıdım. Bu maç için verilmiş bir karardı. İkinci yarıda maçlar sinir harbi şeklinde geçecek. Çok tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Rüştü o anlamda biraz daha avantajlı."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz