« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: "Beşiktaş'ı bırakırsam yorumcu olurum"

Almanya'nı Koblenz eyaletinde uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak suçlamasıyla devam eden mahkemeye katılan Beşiktaş'ın teknik direkltörü Christoph Daum, "istifa" konusunu yılbaşına kadar bir karara bağlayacağını belirterek, Beşiktaş'tan ayrılması durumunda televizyonda maç yorumcusu olarak çalışabileceğini söyledi.

Tuncay YILDIRIM
SON GÜNCELLEME

Uyuşturucu davası nedeniyle Koblenz'de bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Christoph Daum, yılbaşına kadar durum değerlendirmesi yapacağını, ardından da Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağını bir karara bağlayacağını söyledi. Amacının Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi'ne taşımak olduğunu belirten Daum, Beşiktaş'tan ayrılması durumunda da, "Ben işsiz kalmam. Şu anda bile televizyon kuruluşlarından maç yorumları yapmam için teklifler alıyorum. Dünya Kupası için de danışman olarak görev yapmamı isteyenler var" dedi.

PLAN YAPAMIYORUM

Türkiye'yi çok sevdiğini, Beşiktaş'ın durumunun da sürekli iyiye gittiğini vurgulayan Alman çalıştırıcı, Beşiktaş'ta ileriye dönük planlar yapamamaktan şikayet etti. Takımın başına geçtiğinde transfer pazarının kapandığını, dolayısıyla istediği takımı oluşturmakta güçlük çektiğini belirten Daum, bir an önce yeni isimlerle takıma taze kan gelmesi gerektiğini vurguladı. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılacağından emin olduğunu belirten Daum, "Ancak bunun için şimdiden önlemler alınmalı. Nisan'ı bulursa şansımız kalmaz" dedi.

İYİMSER

Fenerbahçe maçını da değerlendiren Daum, bu maçı kazanmış olmanın önemli olduğunu, ama rehavete kapılmamaları gerektiğini söyledi. Genel olarak Beşiktaş'ın gidişatından memnun olduğunu ve geleceğe de iyimser baktığını vurgulayan Daum, buna karşın sorunların da bulunduğuna dikkat çekerek, bu sorunların bir an önce aşılarak Şampiyonlar Ligi'ne hazırlanılması gerektiğini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz