Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum “Atatürk’ün en büyük hayranlarından biriyim”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Büyük Önder Atatürk’ün hayranı olduğunu belirterek, ‘’Hep birlikte bugün Türkiye’nin kurucusunu saygıyla anıyoruz’’ dedi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Daum, Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yıldönümü olduğunun hatırlatılması üzerine Daum, kendisini bir Türk gibi hissettiğini ve Atatürk’ün en büyük hayranlarından biri olduğunu söyledi.

‘’Hepimiz Atamızın bize gösterdiği yolda ilerliyoruz’’ diyen Daum, ‘’(Atam izindeyiz) diyorum. Türk halkıyla bu duyguyu yaşıyorum. Atatürk, dünyanın en büyük liderlerinden birisidir. Ben de bir Türk sayılırım ve bundan gurur duyuyorum’’ diye konuştu.

Atatürk’ün demokrasiye büyük katkısı olduğunu ifade eden Alman teknik adam, ‘’Kadınlara gösterdiği saygı, çocuklar ve gençler için yaptığı katkılar büyük olmuştur. Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Atatürk bugün aramızdadır, bizimle bizim içimizdedir’’ şeklinde konuştu.

Ankara’ya her gittiğinde Anıtkabir’i ziyaret ettiğini belirten Daum, ‘’Bu benim için bir şarttır. Dünyada Gandhi, Martin Luther King, Mandela, Kennedy gibi büyük liderler var ama Atatürk bunların üzerindedir. Bu da Türk halkı için gurur vericidir. Ben de bu gururu yaşıyorum’’ ifadelerini kullandı.

CARLOS’UN KALMASINI İSTİYORUM’’

Daum, takımdan ayrılacağı yönünde haberler yalpan Roberto Carlos ile ilgili bir soruya da, ‘’Carlos, bu konuyla ilgili benimle konuşmadı. Ona ihtiyacımız var ve burada kalmasını istiyorm’’ diye yanıt verdi.

Medyada çıkan haberlere anlam veremediğini kaydeden Alman teknik adam, ‘’Ben daha önce de söylemiştim. Carlos Fenerbahçe’yi terk etmek istiyorsa ancak şampiyon olduktan sonra olur. Henüz şampiyon olmadığımızdan da bir yere gidemez’’ dedi.

DEIVID VE GÜİZA KONUSU

Güiza ve Deivid’in de takımdan ayrılacakları yönünde spekülasyonlar yapıldığının hatırlatılması üzerine Daum, şunları söyledi:

‘’İkisi de önemli ve değerli futbolcular. İkisine de ihtiyacımız var. Güiza lige iyi başladı sonra bir düşüş yaşadı. B da normaldir. Hedefimiz onun tekrar eski performansına kavuşması. Deivid ise ameliyat oldu, o da bizim için önemli. Ben hiçbir futbolcumun bizden ayrılmasını istemiyorum.’’

ARA HANDİKAP MI?

Daum, lige verilen ara ile Ankaraspor maçını oynayamamaları nedeniyle Fenerbahçe’nin uzun bir ara geçirdiğinin belirtilmesi ve bunun Beşiktaş maçı öncesi avantaj mı dezavantaj mı olacağının sorulması üzerine, ‘’Eğer kazanırsak avantaj, kaybedersek handikap olur. Bunu ancak maçtan sonra konuşabiliriz. Takımım çok çalıştı ve iyi maçlar çıkardı’’ dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz