« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum: Artık 25 saat çalışacağım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, takımdaki disiplinsizlikle ilgili olarak, "Yönetimimiz, sportif direktörümüz Aykut Kocaman ve ben bazı yaptırımlar uygulayacağız. Futbolcular bunu bilmeli, işlerini en iyi şekilde yapmalı ve Fenerbahçe için 24 saat çalışmalı" dedi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan "Teknik Analiz" programına katılan Alman çalıştırıcı, futbolcuların başarı için tam anlamıyla profesyonelce düşünmesi ve yaşaması gerektiğini belirterek, "Disiplinsizliklerle ilgili futbolcularla konuştuk. Yönetimimiz, sportif direktörümüz Aykut Kocaman ve ben bazı yaptırımlar uygulayacağız. Futbolcular bunu bilmeli , işlerini en iyi şekilde yapmalı ve Fenerbahçe için 24 saat çalışmalı" diye konuştu.

"Hiçbir şeyi toz pembe göstermiyoruz, başarıya giden yoldan saptık" diyen Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbolcularla konuştuk. Oynadığımız ilk maçlardaki mücadelemizi ve kazanma azmimizi son maçlarda sahaya yansıtamadık. Ayrıca saha dışında da kabul edilemeyecek şekilde davranışlar sergiledik. Bazı şeyleri belki de yeterince ciddiye almadık. Saha içinde ve saha dışında bir Fenerbahçeli futbolcuya yakışmayacak davranışlarda bulunduk. Sonuçta da istemediğimiz başarısız sonuçlar aldık."

Başkan Aziz Yıldırım'ın ve yönetim kurulunun başarı için gerekli tüm ortamı takıma sağladığına değinin Christoph Daum, "Tüm dünyada etkili olan ekonomik anlamdaki zorluklara rağmen başkanımız ve yönetimimiz bize en iyi imkanları sağlıyor. Bu çok önemli bir ayrıntı ve futbolcular bunun bilincinde olmalı. Taraftarımız da iyi günde kötü günde her zaman bize destek veriyor. Aslında başarı için tam anlamıyla uygun ortam var. Başkanımızın desteği son derece mükemmel. Takımımız bunun karşılığını başkanımıza sahadaki performansıyla vermeli. Son dönemde ligde gösterdiğimiz kötü performans için taraftarımızdan özür dilemeliyiz. İnanıyorum ki yine hep beraber çok güzel günler göreceğiz" şeklinde konuştu.

UEFA Avrupa Ligi'nde şu ana kadar çok iyi bir performans sergilediklerine vurgulayan Daum, "Avrupa Ligi'nde durumumuz gayet iyi. Avrupa Ligi başlamadan önce de söylemiştik; bizim için süper lig çok önemli, Avrupa Ligi bayram, biz asıl ekmeğimizi süper ligden kazanıyoruz. Biz kendi ligimizde başarılı olamazsak önümüzdeki sezon Avrupa'ya gidemeyiz. Bunu biliyoruz ve düşünce tarzımızı bu gerçeğe göre belirliyoruz. Eğer Avrupa Ligi'ndeki mücadeleyi ligde de gösterirsek başarılı olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Başarı için çok çalışmak gerektiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Fenerbahçe için ben günde 24 saat çalışıyordum. Artık 25 saat çalışacağım. Böyle çalışarak Fenerbahçe'nin layık olduğu başarılara ulaşabiliriz. Ben futbolcularıma örnek olmaya çalışıyorum, onlardan da böyle çalışmalarını bekliyorum" dedi.

Ankaragücü maçı için yoğun bir program uygulayarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Christoph Daum, "Futbolcularımız hatalarından dolayı ve yaşananlardan dolayı oldukça üzgünler. Biz Ankaragücü maçında 3 puan almalıyız.Bunun için gerekli mücadeleyi ve azmi sahaya yansıtacağız. Maçın seyircisiz olması önemli bir dezavantaj ama bu atmosfere alışabilmek için sahamızda bir antrenman yapacağız. Sessizliğe alışmalıyız.Taraftarımız yanımızda olamasa da belirli bir atmosferi biz yaratmalıyız" diye konuştu.

Takım olarak hareket ederek başarıyı yakalayabileceklerine değinen Daum, "Bir seyirci gözüyle bakarsanız, bir taraftar güzel futbol seyretmek ister ama öncelikle iyi mücadele seyretmek ister. Eğer biz öncelikle tüm ruhumuzla sahada rakibimiz karşısında mücadele edersek başarılı olacağımıza inanıyorum.Bir başka problemimiz, defansımızın çok basit goller yemesi.Bunu takım olarak düzeltmeliyiz. Atağa çıkarken hep beraber ve daha etkili organizasyonlar yapmalıyız. Yalnızca Alex'e güvenemeyiz. Çünkü onun da gücü bir yere kadar. Bütün takım hep beraber hareket etmeliyiz ve birbirimize yardımcı olmalıyız" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Fenerbahçe spor Kulübü Sportif Direktörü Aykut Kocaman'la çok uyumlu bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Daum, "Birincisi Aykut Kocaman gerçek bir futbol uzmanıdır. Bunu kendi aramızda yaptığımız toplantılarımızda görüyoruz.İkincisi Aykut Kocaman çok iyi bir karaktere sahip.O bana saygı duyuyor ve ben de O'na saygı duyuyorum.Ben Fenerbahçe'ye geldiğim zaman kulübüme destek olmak için geldiğimi söylemiştim.Şimdi Aykut Kocaman'a da destek olmam gerektiğini biliyorum ve sonuna kadar ona görevinde destek vereceğim.O Türkiye'nin en iyi sportif direktörü olabilir.Aykut Kocaman Fenerbahçe için büyük bir şanstır" dedi.

Fenerbahçe taraftarına umut dolu mesajlar veren herkesin sabırlı olmasını isteyen Christoph Daum, "Öncelikle Fenerbahçe kazanılan ya da kaybedilen bir maçtan çok daha büyük bir değerdir.Sorunlarımızı analiz ettik, problemlerin ne olduğunu biliyoruz ve bir an önce problemleri çözüp sonuca gideceğiz. Sezonun ilk yarısının bitmesine ligde iki maç var. Amacımız bu maçlardan en iyi puanları almak ve devre arasında daha iyi çalışarak asıl hedefimiz olan lig sonunda mutlu sona ulaşmak.Bunu taraftarımızın desteği ile başaracağız" diye konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz