« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum acı konuştu

‘‘Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar zor ekonomik şartlar altında takım çalıştırmadım. Ben sihirbaz değilim. Takımımın form grafiğinin yükselmesine sevinmeme rağmen geleceğe endişeyle bakıyorum. Lig şampiyonu veya ikinci olabilmemiz için iki takviye şart.’’

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü Christoph Daum, mevcut kadroyla hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını belirterek, ‘‘Gerçekçi olmak lazım. Lig şampiyonu veya ikinci olabilmemiz için takıma iki takviye yapılması şart’’ dedi. Daum, kulübün resmi internet sitesi ‘‘besiktasjk.com.tr’’ye yaptığı açıklamada şu görüşleri savundu:

İYİ OYUNCULAR GİTTİ

‘‘Maddi koşullar nedeniyle sezon öncesinde çok sayıda iyi oyuncumuzu satmak zorunda kaldık. Ben de elimdeki kadroya yapılacak 1-2 takviyeyle başarılı olabileceğimizi hesaplamıştım. Ancak olaylar çok farklı bir yönde gelişti. Oyuncular ve antrenörler her zaman için puan cetveline göre değerlendiriliyor. Hiç kimse sezon başında bütçemizin yüzde 50 küçüldüğünden bahsetmiyor. Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar zor ekonomik şartlar altında takım çalıştırmadım. Çok küçük maddi olanaklarla başarılı bir takım oluşturmaya çalıştık. Ben sihirbaz değilim. Elimdeki kadroyla mümkün olanın en iyisini yapmaya çalışıyorum. Lig şampiyonu veya ikinci olabilmemiz için defansa ve forvete birer oyuncu almamız şart. Geleceğe endişeyle bakıyorum.

BEN BANKACI DEĞİLİM

Bir teknik direktör sportif başarıdan sorumludur. Dolayısıyla ben, ekonomik sorunlar ve bu durumun meydana getirdiği problemlerin sorumluluğunu üstlenemem. Ben, bankacı değil, antrenörüm. Herşeyin Beşiktaş'ın iyiliği için gelişeceği ümidiyle yaşıyorum. Ancak sadece ümitle Türkiye Ligi'nde birinci veya ikinci olunmaz.

Real Sociedad'a satılan Nihat'ın boşluğunu doldurmak kolay değil. Nihat ayarında bir futbolcuyu transfer etmek bizim için çok pahalıya mal olur.’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler