« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum abartmış

Kişiliğine saldırı olduğunu dile getirerek basından şikayetçi olan F.Bahçe Teknik Direktörü’nün çıkışının yanlış olduğunu dile getiren yorumcular, ‘Daum başarılı olabilir ama hata yaptığını da kabul etmeli’ diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DAUM NE DEMİŞTİ?

‘Dünyanın sayılı hocalarından biri olarak anılan ben, Tükiye’de ‘Cahil, deli, akılsız, kültürsüz’ diye eleştiriliyorum. Bu ortamda nasıl mutlu olabilir ki insan. Bana bu ülkede şampiyonluk sevincini bile yaşatmadılar.’

Can BARTU

Olay saptırılıyor

BEN bugüne kadar kimsenin Christoph Daum’a hakaret ettiğini duymadım. Tenkit edildiği doğru, çünkü Fenerbahçe kötü oynadığı için eleştiriliyor. Oyun sistemi ve sahadaki futbola müdahalesi konuşuluyor. Özel hayatı, kültürü ve zekası konuşulmuyor. Daum, futbolla ilgili eleştirileri kaldıramadığı için olayı farklı boyuta çekiyor. Benim anladığım bu.

Korkut GÖZE

Bu bir Daum klasiğidir

DAUM, kendini güçlü hissettiği dönemlerde beklenmedik çıkışlar yapar. Bu, bir Daum klasiğidir. Mutsuzluğunu dile getiriyor. Doğru söylüyor. Belki de Dünya’da hiçbir teknik adam ardı ardına iki şampiyonluk yakaladığı bir süreçte böylesine eleştirilmedi. Ancak, bazı söylemleri abartıyor.Daum, iki yılın birikimi ile gerçekleri haykırdığı gibi ağzına geleni de söylemiş.

Altan TANRIKULU

Yanıtı sahada vermeli

DAUM haklı. Ancak bir yere kadar. Dünyanın her yerinde büyük kulüpleri çalıştırma, büyük stresi ve büyük mücadeleleri de beraberinde getirir. Daum F.Bahçe’de kariyerini geliştiriyor. Başarılı, kendisine başarısız diyenler de haksız. Daum’un şansı Aziz Yıldırım’ın 10 teknik direktörle çalışması ve kendisine gelmesidir. Daum bu açıdan bakmalı ve haklı olsa da yanıtlarını hep sahada vermeli.

Alaettin METİN

Daum daha ne yapsın

DÜNYADA hatasız insan yoktur. Hele futbolda. Her maçta tribünlerde 40 bin antrenör var. Futbol eğer sonuç oyunu ise, Daum Fenerbahçe’de başarılıdır. Ancak huzurlu değil. Eğer Başkan Aziz Yıldırım desteklemese, çoktan Türkiye’yi terketmişti. İki yıl arka arkaya takımını şampiyon yapan hocaya, Avrupa’da başarı bekleniyor ise, herkes destek olmalı.

Selçuk YULA

Suçu başarılı olmak...

ADAM en sonunda haklı olarak isyan bayrağını açtı. Taraftarlardan kendisini kollamalarını rica etti. Çünkü ona karşı müthiş bir saldırı var. Suçu neymiş? İstatistiklere göre son yıllarda ülkemizin, 34 yıldır da Fenerbahçe’nin en başarılı teknik direktörü olmak mı? Daum merak etmesin, taraftar kendisini çok seviyor, bunu da Kayseri maçında açık bir şekilde gösterecektir.

Gürcan BİLGİÇ

Kişiliğe söz yok

SPOR basınında Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum’un kişiliğine, geçmişte yaşadıklarına rağmen eleştiri yapılmadı. En önemli söylem kadro kalitesine uygun futbol kalitesi yakalayamaması ve oyuna doğru müdahaleler yapmamasıydı. Bu konuda sadece basın değil, Fenerbahçe yönetiminin büyük bir çoğunluğu da aynı fikirdeydi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler