« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daum 15 puandan memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'nde, (H) grubunu 15 puanla lider bitirmelerinin önemli bir başarı olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısına “İyi haberimiz var, 15 puana  kavuştuk. Kötü haber ise Roberto Carlos Türkiye'yi terk ediyor” şeklinde  ifadelerle başlayan Daum, daha önce bir maçta denemediği 11 kurgusuyla Sheriff  karşısında yer aldıklarını belirterek, “Bazı şeyler yerine oturmamıştı, ama maça  iyi başladık ve büyük bir kısmını da iyi oynadık” dedi.

Bekir ve Uğur'un performanslarına övgüde bulunan Daum, takım olarak iyi  mücadele ettiklerini anlatarak şunları kaydetti:“Ankaragücü maçındaki gibi iyi mücadele ettik. Zaten bu futbolun  temelidir. Önce mücadeleye hazır olmanız gerekiyor. Koşma isteğiniz yüksek  olmalı. Daha sonra ister istemez futbol oynuyorsunuz. Bu galibiyetler bize apayrı  bir güven verecek. Her galibiyet güç katıyor. Twente ve Sheriff, gruptan çıkmak  için çekişiyordu. Fair-play kuralına göre bizim de bu maça ciddi çıkmamız  gerekiyordu. Bunu net bir şekilde gösterdik.”

Trabzonspor maçı öncesi, üst üste kaybettikleri haftaların bunalımından  çıkıp çıkmadıkları sorulan Daum, “Tam anlamıyla bu düşüşten çıktığımızı  söyleyemeyiz. Bir adım daha attık diyebiliriz, çünkü bizi önemli bir maç  bekliyor. Belki maçların maçı olacak, en önemli maç olacak. Arkadaşım Şenol Güneş  iyi işler yapıyor Trabzon'da. Şundan eminim, tüm futbolcularımız kendi  kapasitesinin üzerine çıkmaya hazır. Pazar günü bunu da herkese gösterecekler”  şeklinde konuştu.

-“TRANSFERDE EN İYİ KARARI VERMEK İSTİYORUZ”-

Fenerbahçe'nin, Avrupa Ligi mücadelesinde maçların çoğunu 1 golle  kazandığı hatırlatılıp, bunun için bir forvet oyuncusu transferi düşünülüp  düşünülmediği sorulan Daum, şöyle yanıt verdi: “Ocak ayı sonuna kadar en iyi şekilde değerlendirip, şimdiye kadar  izlediğimiz futbolcuları analiz edip, en iyi kararı vermek istiyoruz. Aykut  Kocaman ile birlikte sürekli kontaktayız, çalışmalarımız sürüyor. Birlikte  yapılabilecek transferleri belirleyip yönetime götüreceğiz.”

-“ROBERTO CARLOS'A TEŞEKKÜR EDERİZ”-

Roberto Carlos'un, Fenerbahçe'den ayrılmasının kendileri için üzücü  olduğunu ifade eden Daum, Brezilyalı futbolcunun sadece Fenerbahçe'ye değil, Türk  futboluna katkılarının olduğunu anlattı.

Alman çalıştırıcı, “Bu akşamın üzücü yanı; Roberto Carlos Türkiye'yi ve  Fenerbahçe'yi terk ediyor. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı yabancı  futbolcusuna, Roberto Carlos'a teşekkür etmek istiyoruz. Roberto Carlos'u  özleyeceğiz. Hem Roberto'ya, hem ailesine gelecekte en iyi dileklerimizi  söylüyoruz. Belli olmaz, belki Güney Afrika'daki Dünya Kupası'nda bir daha  Roberto Carlos'u görürüz” dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler