Dünya Haberleri

  DAÜ dekanı trafik kazasında hayatını kaybetti

  A.A.
  21.12.2009 - 13:34 | Son Güncelleme:

  Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Esin Konanç (68), dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

  Lefkoşa-Gazimağusa anayolunun Korkuteli kavşağı yakınlarında, Konanç'ın kullandığı 06 PJ 159 plakalı araç, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu yolun soluna geçerek, korkulukları olmayan 4 metrelik köprüden aşağı uçtu. Prof. Dr. Konanç, ters dönen otomobilinin içinde hayatını kaybetti.

  Polisin kazayla ilgili soruşturması devam ediyor.

  1941 Erzincan doğumlu olan Prof. Dr. Fatma Esin Konanç, A.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, İtalya'da Perugia Üniversitesinde Ceza Hukuku konusunda doktorasını yaptı.

  Konanç, 1968-1997 yılları arasında A.Ü. Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı, A.Ü. Senatosu üyeliği görevlerinde bulundu. 1994-1996 yılları arasında RTÜK üyeliği de yapan Konanç, Çocuk İstismarını ve İhlalini Önleme Derneğinin Türkiye Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliğinde de bulundu. Daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesinde (DAÜ) öğretim görevlisi olan ve Ceza Hukuku dersleri veren Konanç, yıllardır aynı üniversitede Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyordu. Konanç'ın yayımlanmış çok sayıda bildiri ve eserleri bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı