« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Datça'da 'Windsurf' heyecanı sona erdi

3 ayaklı Pegasus Windsurf Ligi'nin 1. Ayak yarışları Datça Belediyesi katkılarıyla13-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin en iyi 55 erkek ve 14 kadın windsurfçüsünün katılımı ile gerçekleşen Datça Yarışlarında 3 yarış serisine göre sonuçlar belirlendi.

Kadınlar kategorisinde 3 Yarış sonucunda Genel Klasmanda Lena Aylin Erdil 3,4 puanla Ligin Liderliğini elde ederken, Çağla Kubat 4.7 puanla 2.ci, Alaçatı Windsurf Kulübü sporcusu Fulya Ünlü 3. Sırada yer aldı.

Erkekler Genel Klasmanda Fenerbahçe Spor Kulubü Sporcusu Ertuğrul İçingir 5.4 puanla Lider olurken, , Redline Windsurf Kulubünden Emirhan Kolburan 6.7 puanla 2., Datça Belediyespor sporcusu Berk Yalgın 14 puanla 3. Sırayı elde etti.

Datça'nın muhteşem rüzgarında gerçekleşen çekişmeli yarışlarda Kadın, Erkek, Genç Erkek ve Genç Bayan ve Master kategorilerinde en iyi dereceyi alan sporculara Datça Belediyesi tarafından Altın Karma ödülleri verildi. Ödül Törenine Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan katıldı.

Datça Belediyesi Altın Karma Ödülleri ;

Kadın; Lena Aylin Erdil İzmir Ferdi

Genç Bayan; Fulya Ünlü Alaçatı Windsurf Kulübü

Erkek; Ertuğrul İçingir Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi

Genç Erkek ; Can Göv Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

Master Erkek; Mehmet Kaçan Alaçatı Windsurf Kulübü

Pegasus Windsurf Ligi yarışları, 13 - 15 Temmuz'da Datça'da gerçekleştikten sonra 27 - 29 Temmuz'da Ayvalık'ta devam edecek ve 12 Ağustos'ta İstanbul'da Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek sınıflarında Türkiye Şampiyonları yaratarak sona erecek.

Pegasus Windsurf Lig 2012 Takvimi;

27-29 Temmuz Ayvalık/Balıkesir

10-12 Ağustos Büyükçekmece /İstanbul

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler