TEKİRDAĞ HABERLERİ

DASK Fay Hatları Tırı Malkara'da

AA / Alper Eral
29.02.2016 - 17:15Son Güncelleme :
AA / Alper Eral

TEKİRDAĞ (AA) - Malkara ilçesine gelen, Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK), deprem ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmaya yönelik projesi Fay Hatları Tırı'nda, öğrenci ve vatandaşlara uygulamalı eğitim verildi.

DASK, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, Türk Kızılayı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ilçeye gelen tırda deprem simülasyonuyla çeşitli konular aktarıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi jeofizik mühendisi Yavuz Güneş, öğrenci ve vatandaşlara depremden önce ve deprem anında yapılması gerekenler, deprem sonrası bireylerin pencere ve balkonlardan atlamaması, binayı nasıl terk etmeleri gerektiği konularında bilgi verdi.

Eğitmen Esra Yılmaz, yaptığı açıklamada, öğrencileri ve vatandaşları depremle ilgili bilgilendirdiklerini ifade ederek, "Deprem simülasyon tırı ile de vatandaşlarımıza hem deprem gerçeğini hatırlatmayı hem de deprem anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden DASK Fay Hatları Tırı Malkara'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DASK Fay Hatları Tırı Malkara'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı