ADANA HABERLERİ

DASEV'in Mütevelli Heyet Toplantısı Adana'da Yapıldı

AA / Semih Kuşdemir
29.02.2016 - 10:26Son Güncelleme :
AA / Semih Kuşdemir

ADANA (AA) - Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (DASEV) 2015 yılı 8. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı, Adana yapıldı.

Bir restoranda gerçekleştirilen toplantının birinci bölümü, Vakıf Başkanı M. Nevzat Buyurgan’ın açılış konuşması ile başladı.

Başkan Buyurgan konuşmasında, konuklara hoş geldiniz dedikten sonra DASEV’in faaliyet ve hedeflerini anlattı.

Toplantının bu bölümünde DASEV’in, Sağlık Bakanlığı Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği halinde düzenlediği "Organ Bağış Kampanyası Etkinliği" yapıldı.

Sağlık Müdürlüğü adına Dr. Nezahat Bigöllü, organ bağışının tıbbi yönünü, Adana İl Müftüsü Arif Göçe de organ bağışının dini yönünü açıkladılar. Kendisinin de organ bağışında bulunduğu belirten Gökçe, organ bağışına dini yönden hiç bir sakınca olmadığını ifade etti.

Toplantı sonunda Vakıf kurucusu ve konuklardan 48 kişi organ bağışında bulundu.

Vakıf kurucularının katıldığı DASEV’in 8. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı'nın da yapıldığı organizasyona Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, BTÜ Rektörü Aykut Gül, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Kaymakamı Ali Türk, Adana İl Müftüsü Arif Gökce ve ilçe müftüleri, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden DASEV'in Mütevelli Heyet Toplantısı Adana'da Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DASEV'in Mütevelli Heyet Toplantısı Adana'da Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı