Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dartçılardan milli sevinç

Malta'nın Bugibba kentinde düzenlenen Akdeniz Dart Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Ankaragücü'nün 2 bayan sporcusundan İlayda Gözde Uz, altın madalya kazanırken, Türkiye bayan milli takımı ikinciliği elde etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
7 ülkeden 64 sporcunun katıldığı ve 22-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen şampiyonada, Ankaragücü'nden Dart Milli Takımı'na çağrılan sporculardan İlayda Gözde Uz, yarı final ve finalde karşılaştığı Fransız rakiplerini yenerek şampiyon oldu ve Türkiye'ye altın madalya kazandırdı.

Eşli bayanlar kategorisinde Ankaragücü'nün bir diğer milli sporcusu Tuğçe Küçükakkaş ve İlayda Gözde Uz, ikinciliği göğüsleyerek gümüş madalyanın sahibi olurken, yine sarı-lacivertli iki sporcunun içinde yer aldığı Dart Bayan Milli Takımı, genel toplamda Fransa'nın ardından takımlar klasmanında 2. oldu.

ANTRENÖR ÇELEBİ: “CAMİAMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜK”

Ankaragücü Dart Takımı Antrenörü Nafiz Çelebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankaragücü'nde yeni açılan bir branş olmalarına rağmen gayretli çalışmaları sonucu, kısa zamanda çok yol aldıklarını söyledi.

“Her yarışmadan sonra gösterdiğimiz başarıların üstüne bir yenisini ekledik ve bugünlere geldik” diyen Çelebi, şunları kaydetti:
“Yurt içinde katıldığımız çeşitli yarışmalarda aldığımız başarıları, yeri geldi yeterli bulmadık ve Ankaragücü olarak 'Uluslararası arenada adımızı duyurmak istediğimizi' her fırsatta dile getirdik. Nitekim Dart Milli Takımı'na gönderdiğimiz İlayda Gözde Uz ve Tuğçe Küçükakkaş, Malta'da gösterdikleri başarıyla gerek ülkemizin, gerekse Ankaragücü camiasının yüzünü güldürdü. Ankaragücümüz'ün sporcuları, Türkiye'nin uluslararası arenada bu branşta kazandığı en iyi başarıyı elde etti.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler