Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Dark Souls III satışlarda zirveye yerleşti

  Hürriyet Haber
  18 Nisan 2016 - 14:45Son Güncelleme : 18 Nisan 2016 - 15:00

  Dakika başı ölmeyi sanat haline getiren Dark Souls, seri tarihinin en iyi açılışını yaptı.

  İngiltere'de haftanın en fazla satılan oyunu ünvanını rahatça ele geçiren Dark Souls III, seri tarihinin en iyi açılışına imza attı.

  From Software'in Demon's Souls ile başlayan kan, ter ve gözyaşı dolu yolculuğunun son halkası bilindiği gibi Dark Souls III. Eğer seriye yabancıysanız, daha satın al butonuna bastığınız anda ekranda beliren "You're Dead!" yazısından da anlayacağınız üzere sizi yüzlerce kez öleceğiniz, uzun bir macera bekliyor. Yeni oyunda yeni Boss'lar, devasa oyun alanları ve Bloodborne tarzı, daha hızlı bir oynanış dikkati çekiyor. Ayrıca atmosfer, geliştirilmiş grafikler ve sinir bozucu müzikler de tam istediğimiz gibi.

  Dark Souls III satışlarda zirveye yerleşti

  İlk haftasında Dark Souls II'den %61 daha fazla satmayı başaran oyun, fiziksel satışlar göz önüne alındığında İngiltere'de bir numaraya yerleşti. Liste tüm platformların toplam satışlarını göz önüne almakta ve haliyle birden fazla platformda satışa çıkan oyunlar üst sıralara yerleşmek konusunda platforma özel rakiplerinden daha şanslı durumda. Bunun en önemli örneği de PC'de hayli iyi satış rakamlarına ulaşmasına rağmen Top 10 listesine daha önce girmeyi başaramayan DiRT Rally'nin, Xbox One ve PS4'e çıkar çıkmaz listeye beş numaradan girmesi oldu.

  Dark Souls III satışlarda zirveye yerleşti

  Ubisoft'un yılın oyunu adayı The Division haftayı iki numaradan kapatırda, MMA seven oyuncuların gözdeki EA Sports UFC 2 de üçüncü sırada kendisine yer buldu. Microsoft'un Windows 10 ve Xbox One için piyasaya sürdüğü Quantum Break ise listede dördüncü sırada yer buluyor.

  FIFA 16 çıkışının üzerinden 7 ay geçtikten sonra bile listedeki varlığını sürdürmeye devam ediyor, GTA V ise konsollara çıkışının üçüncü, PC'ye çıkışının birinci yılında halen listede yer almakta.

  1.Dark Souls 3
  2.The Division
  3.EA Sports UFC 2
  4.Quantum Break
  5.Dirt Rally
  6.Far Cry Primal
  7.FIFA 16
  8.Call of Duty: Black Ops 3
  9.Grand Theft Auto V
  10.Lego Marvel Avengers

  LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı