« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Darius Vassell FIFA'ya başvurdu

Ankaragücü'nün İngiliz futbolcusu Darius Vassell'in kulübünden maaşını alamadığı için FIFA'ya başvurduğu öğrenildi.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

İngiliz futbolcunun menajeri Ayhan Yeşilbaş, Vassell'in maaşını alamadığını belirterek, "Vassell'i sezon başında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un istemesine rağmen biz Ankaragücü'ne getirdik. Amacımız Hikmet Hoca'ya bir jest yapmaktı. Bunun için İngiltere'de geniş bir çalışma yaptık ve bu transferi gerçekleştirdik. Bize, 'getiremezler' dediler ancak biz bunu başardık. Şimdi ise maaşını alamıyor" dedi.

Vassell'in moralinin dört aydır maaşını alamadığı için bozuk olduğunu kaydeden Yeşilbaş, "Buraya iyi vaatlerle ve umutlarla geldi. Daha önce İngiltere Milli Takımı'nda oynayan Vasssell, maaşını alamayınca üzülüyor. Yabancı oyuncularda olduğu gibi ay başlarında paraları bankalarına yatıyor. Ancak burada aylardır alınamıyor. Bu da oyuncumuzun moralini bozuyor" şeklinde konuştu.

Vassell'in ve kendilerinin menajerlik paylarını almak için FIFA'ya başvurduklarını söyleyen Yeşilbaş, "Ankaragücülü yöneticiler alacaklarımız konusunda bizi haklı görüyorlar. Ancak biz FIFA'ya belgeleri verdik ve bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz